Medalowe występy Adriana Durmy na mistrzostwach Polski

2016-05-22 00:56:16(ost. akt: 2016-05-22 01:09:07)
Adrian Durma

W Kurzętniku w sobotę rozpoczęły się mistrzostwa Polski w kickboxingu. Po pierwszym dniu powody do zadowolenia ma Adrian Durma (EKK Elbląg), który zdobył srebrny medal w pointfightingu. To nie wszystko. W kolejnej formule, light-contact zapewnił sobie co najmniej brązowy medal.
Mistrzostw Polski w light-contact oraz pointfighting w Kurzętniku rozpoczęły się w sobotę. Na listach startowych znajdowało się 155 zawodników, w tym Adrian Durma z Elbląskiego Klubu Karate. Walczący w kat. -74 kg elblążanin już po pierwszym dniu zawodów miał duże powody do zadowolenia.

W pointfightingu dotarł aż do finału. Tutaj walkę o złoto przegrał z Tomaszem Kurzejem (X Fight Piaseczno) i tym samym zdobył srebrny medal.

W niedzielę, drugim dniu zawodów, dokończona zostanie rywalizacja w light-contact. Tutaj w kategorii wagowej -74 kg wystąpiło aż 16 zawodników. Durma ma już zapewniony co najmniej brązowy medal. W niedzielę w półfinale zmierzy się z Waldemarem Misiakiem (Nowodworski Klub Sportów Walki Bastion). Zawody rozpoczną się o godz. 10.

Przypomnijmy, że Adrian Durma zajął dziesiąte miejsce w plebiscycie na Najpopularniejszych Sportowców Warmii i Mazur 2015 r.