Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Śmiech to zdrowie. Aktorzy odwiedzili szpital wojewódzki [zdjęcia]

2016-05-22 10:26:18 (ost. akt: 2016-05-22 13:08:46)

Autor zdjęcia: nadesłane/szpital wojewódzki w Elblągu

Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieciom choruje się łatwiej, kiedy ich cierpienie a także szpitalną monotonię można przełamać wywołując na ich twarzyczkach uśmiech. O to, aby tak właśnie się stało, zadbali o aktorzy z krakowskiej Agencji Prekursor Artystyczny, którzy odwiedzili młodych pacjentów oddziału pediatrycznego szpitala wojewódzkiego ze spektaklem „Krecik Ecik i Eko-Koledzy”.

Aktorzy z krakowskiej agencji, prowadzonej przez aktora Krzysztofa Piskadło, odwiedzają małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu niezmiennie od wielu już lat, kilka razy w roku. Tym razem – z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka.
- Ich spektakle są zawsze niezwykle pogodne a przy tym, co ważne, niepozbawione treści edukacyjnych. Tak było i tym razem. Podczas spektaklu „ Krecik Ecik i Eko-Koledzy” sympatyczne zwierzątka z lasu, opowiadając swoje przygody, zwracały równocześnie uwagę dzieci na to, że las należy szanować, że jest naszym wspólnym dobrem, że nie wolno go zaśmiecać. Przy okazji przypomniano dzieciom zasady segregacji odpadów. To wszystko – na wesoło, z humorem, z interakcją z młodymi widzami - informuje Anna Kowalska, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego.

Jak zawsze do wspólnej zabawy, konkursów, wspólnego śpiewania piosenek, przyłączyli się rodzice chorych dzieci i personel oddziału? Wszyscy doskonale się bawili?!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB