Adrian Durma w formie. Zdobył złoto i srebro na MP

2016-05-23 13:37:20(ost. akt: 2016-05-23 13:58:32)
Adrian Durma

Autor zdjęcia: archiwum zawodnika

Dwa medale: złoty i srebrny zdobył Adrian Durma, kickbokser EKK Elbląg podczas mistrzostw Polski w Kurzętniku.
W mistrzostwach Polski w Kurzętniku wystartowało około 150 kickbokserów. Podczas dwudniowych zawodów rywalizowali o medale w formule pointfighting oraz light-contact.

Adrian Durma z EKK Elbląg już w sobotę (21.05), pierwszego dnia zawodów, miał powody do zadowolenia. W pointfightingu dotarł do finału kat. -74 kg. Tutaj w walce o złoty medal zmierzył się z Tomaszem Kurzejem (X Fight Piaseczno). Lepszy okazał się rywal i Durma zakończył te zmagania ze srebrnym medalem.

W niedzielę (22.05) dokończono rywalizację w light-contact. W kat. -74 wystąpiło aż 16 zawodników. Kickbokser EKK Elbląg okazał się bezkonkurencyjny i zakończył zmagania ze złotym medalem na szyi. W finale Durma pokonał Dominika Walkowiaka (Polonia 1912 Leszno).
— W finale, głównie posługując się technikami nożnymi, wygrałem zdecydowanie, trzymając rywala przez większy czas na dystans — opowiada Adrian.

28-letni kickbokser z Elbląga odniósł kolejne sukcesy w ostatnim czasie. Dwa tygodnie temu podczas Pucharu Świata na Węgrzech zdobył srebrny medal w kick-light.
— Już jestem bardzo zadowolony z tego sezonu, a to przecież nie jest jeszcze jego koniec. Przede wszystkim mam zdecydowanie więcej startów niż w poprzednim roku — mówi.
Na co dzień Durma jest strażakiem, od lutego ub. roku pracuje w Komendzie Miejskiej PSP w Elblągu. W ubiegłym roku uczestniczył w trwającym sześciomiesięcznym kursie strażackim. To spowodowało, że rzadziej mógł prezentować swoje sportowe umiejętności. Ale jak widać szybko wrócił do wysokiej formy.
— Praca w straży pożarnej to spełnienie moich marzeń z dzieciństwa, gdy chciałem zostać strażakiem. Ta praca pozwala mi się spełniać, daje mi naprawdę bardzo dużo satysfakcji — mówi.

Już wkrótce, 10-12 czerwca, Durmę czeka wyjazd na mistrzostwa Polski służb mundurowych w kickboxingu, gdzie będzie reprezentował elbląskich strażaków.
— Najważniejsze jednak w tym roku będą dla mnie mistrzostwa Europy, które odbędą się jesienią — zapowiada.
Kickboxing od 14 lat. Tylko podczas zawodów rangi mistrzostw Polski wywalczył w tym czasie około 50 medali. Przez osiem lat trenował także karate.