Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Przynieśliście ponad 18 ton odpadów. Podsumowanie 9. Dni Recyklingu

2016-05-24 15:12:37 (ost. akt: 2016-05-24 15:19:11)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

W ostatnią sobotę (21 maja) na Placu Jagiellończyka po raz dziewiąty odbył się festyn Elbląskie Dni Recyklingu. Mieszkańcy przynieśli ponad 18 ton odpadów, które wymienili na kwiaty i drzewka.

Po raz kolejny 21 maja na Placu Jagiellończyka w Elblągu z inicjatywy Zakładu Utylizacji Odpadów sp. z o.o. odbył się festyn pn. IX Elbląskie Dni Recyklingu. W trakcie spotkania pracowników Zakładu Utylizacji Odpadów sp. z o.o. z mieszkańcami zostały przekazane posegregowane odpady takie jak: makulatura, opakowania szklane, puszki, baterie, kartoniki po płynnej żywności, tworzywa sztuczne, zużyte elektrosprzęty. ZUO Elbląg łącznie zebrało 18,375 ton odpadów, w tym: 5,840 ton makulatury; 5,780 ton zużytej elektroniki; 1,320 ton opakowań szklanych; 420 kg butelek PET; 405 kg puszek aluminiowych; 1,022 tony zużytych baterii; 3,580 ton nakrętek z tworzywa i 8 kg kartoników po płynnej żywności.

Za przekazane w czasie festynu odpady mieszkańcy zostali nagrodzeni drzewkami, krzewami, kwiatami i ziołami, które wzbogacą ich domy, ogrody i działki. Nagrody w postaci roślin są doskonałą i skuteczną motywacją do segregowania odpadów przez cały rok. Mieszkańcy zabiegają o najpiękniejsze egzemplarze roślin, dlatego już wczesnym rankiem oczekują na możliwość zdobycia punktów za odpady. W tym roku ZUO Elbląg zaoferowało aż 3577 roślin.

W trakcie imprezy mieszkańcy otrzymali atrakcyjne upominki, m.in. jak co roku krówki i balony oraz lizaki w kształcie gwiazdy Ekoszeryfa. W namiocie z gadżetami zdobyte punkty można było wymienić na podkładki pod filiżanki, maskotki, kredki, jojo, kolorowanki, worki-plecaki, parasole itd. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, koników, strzelać do bramki RECAL lub uczestniczyć w warsztatach ekologicznych firmy Abrys z Poznania. W EKOSTREFIE Abrysu można było wykazać się zdolnościami artystycznymi np. zrobić biżuterię z odpadów, ekonotes, ekotorbę, a także rozwiązywać zagadki i kalambury w Kole fortuny.

W festynie wzięło udział kilkuset dorosłych, dzieci i młodzieży, którzy poprzez część artystyczną przygotowaną przez dzieci i młodzież z placówek edukacyjnych oraz konkursy na scenie przypomnieli sobie zasady segregowania odpadów. Piękna pogoda i zaangażowanie dużej ilości mieszkańców dopełniły powodzenie tegorocznej imprezy.
ZUO w Elblągu


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB