Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Zrób mamie niespodziankę. Konkurs dla Czytelników

2016-05-25 11:32:55 (ost. akt: 2016-05-25 11:36:29)

Autor zdjęcia: Natasza Jaczyńska

Przed nami Dzień Matki. Podaruj mamie chwile relaksu z ciekawą lekturą, weź udział w naszym konkursie książkowym. Mamy kilka propozycji. Oto one.

"Życie ma smak pomarańczy" Judith Fertig (wydawnictwo Prószyński i S-ka) to pierwsza powieść uznanej autorki książek kucharskich.
Claire O’Neil, zwana Nelly, zajmuje się pieczeniem ciast, jednak ma też pewien wyjątkowy talent. Tak jak każdy prawdziwy szef kuchni potrafi wychwycić zmienne, ulotne smaki, które umykają większości z nas, tak Neely „czuje” emocje – „pomarańcza pobudza, cynamon zatrzymuje wspomnienia, a śliwka jest zadowolona z siebie”.
Kiedy jej dotychczasowe życie obraca się w gruzy, Neely decyduje się wrócić do rodzinnego Millcreek Valley. Otwiera tam cukiernię, a każdy z jej nowych klientów nosi w sobie jakiś sekret. Kiedy jeden z takich smaków zaczyna powracać z niepokojącą intensywnością, Neely już wie, że oto natknęła się na historię sprzed lat, która zasługuje na to, by ją opowiedzieć.

"Dwanaście minut miłości. Opowieść o tangu" Kapki Kassabov'y (wydawnictwo Świat Książki) to ukryta historia tanga spisana słowami doskonałej autorki i kobiety olśniewającej na parkiecie.
Dla niewtajemniczonych tango to tylko taniec. Dla prawdziwego tanguero 
to niemal religia. Kapka Kassabova trafiła do studia tanecznego przed dziesięcioma laty i natychmiast się zachwyciła. Teraz skrzącą, taneczną prozą zabiera nas w głąb ezoterycznego świata tanga i opowiada jego historię.

"Miłość i kłamstwa", najnowsza powieść, Cecilii Ahern (wydawnictwo Akurat) to niezwykła historia o poszukiwaniu prawdy i o tym, jak wszystko, w co do tej pory wierzyliśmy, może upaść w jeden dzień. Sabrina Boggs nosi przeciętne imię i prowadzi doskonale dopasowane do niego, przeciętne życie. W ciągu dnia pracuje jako opiekunka w domu opieki, a po pracy cały czas poświęca trójce swoich dzieci. Ratuje ją tylko poczucie humoru, które pomaga jej przetrwać zabójczą rutynę. Pewnego dnia przypadkowo natrafia na tajemniczy zbiór kamiennych kulek, niegdyś należący do jej ojca. Każda kulka została skatalogowana zgodnie ze swoim opisem i wartością. Odkrycie, że zaginęły dwa najcenniejsze elementy kolekcji, popchnie Sabrinę w niezwykłą podróż we wspomnienia pełne ludzi i miejsc, o których istnieniu nie miała dotąd pojęcia.

"To ty jesteś Bobbym Fischerem" Christer Mjåset (wydawnictwo Smak Słowa) to książka od której będzie się nam oderwać.
Po raz pierwszy od dwudziestu pięciu lat Håkon wraca do Lillehammer w związku z pogrzebem przyjaciela. Nie postawił jeszcze nogi na peronie, a już żałuje, że zgodził się przyjechać. Pogrzeb jest okazją do spotkania się po latach czterech dawnych kolegów. Tak razem, jak i indywidualnie, muszą zmierzyć się z bolesnymi wydarzeniami, które rozegrały się latem dawno temu. Ich przyjaciółka Agnes zniknęła bez śladu, a jednocześnie doszło do innych przerażających zdarzeń. Dlaczego narrator, Håkon, nosi w sobie poczucie winy?

Jeżeli chcesz otrzymać jedną z opisywanych książek, to wyślij sms pod nr 71160. W treści sms-a napisz hasło z okazji święta mam i tytuł wybranej pozycji (treść sms-a: DE.MAMA.odpowiedź). Na wszystkie sms-y czekamy w środę (25.05) od godz. 12 do godz. 16. Koszt jednego sms to 1,23 zł z VAT. Książki otrzymają autorzy najciekawszych odpowiedzi. Ze zwycięzcami konkursu skontaktujemy się w sprawie odbioru nagród. Regulamin na www.dziennikelblaski.pl.
opr. naj

Źródło: Dziennik Elbląski