IV SALWATOR CUP 2016 – Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Singli i Mikstów

2016-05-25 19:11:30(ost. akt: 2016-05-27 11:40:18)

Autor zdjęcia: Salwator Elbląg

W sobotę 21 maja 2016r. w godzinach 10.00 – 18.30 w Hali Sportowej Gimnazjum nr 9 w Elblągu przy ul. Browarnej odbył się IV SALWATOR CUP 2016 – Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Singli i Mikstów. Organizatorem turnieju był Parafialny Uczniowski Klub Sportowy SALWATOR Elbląg.

W sobotnim turnieju wzięły udział 93 zespoły z 9 klubów (116 zawodników). Poza 2 elbląskimi klubami – IKS ATAK Elbląg i gospodarzami PUKS SALWATOR Elbląg i trzema elbląskimi szkołami SP 16, SP 18 i SP 19, do naszego miasta przybyły zespoły LUKS WILCZEK Wilkowo, SP Zwierzewo, SP Tuławki i UKS Kormoran Dobre Miasto. Turniej został rozegrany w ośmiu kategoriach. Na sześciu boiskach rozegrano ponad 300 spotkań. W kategorii „singli” rozegrano jednosetowe mecze do 11 pkt (z wymaganą różnicą 2 pkt). W kategorii „mikstów” rozegrano mecze do 2 wygranych setów. Każdy set rozgrywany był do 11 punktów (z wymaganą różnicą 2 punktów). Wiele spotkań było bardzo zaciętych. W „singlach” w wielu pojedynkach o zwycięstwie często decydowała najmniejsza z moźliwych przewag. W „mikstach” wiele meczów zakończyło się tie-breakiem.

W najmłodszej kategorii „singli – rzucanka siatkarska” wystartowały 4 zawodniczki i 5 zawodników. Rozegrali oni turniej systemem „każdy z każdym”. Po emocjonującej walce u dziewcząt zwyciężyła Natasza Gajewska (PUKS SALWATOR Elbląg), przed Ines Orłowską (PUKS SALWATOR Elbląg) oraz swoją siostrą Nataszą Gajewską (PUKS SALWATOR Elbląg). U chłopców pierwsze miejsce zajął Mikołaj Jabłonka (PUKS SALWATOR Elbląg), przed Krzysztofem Łukaczykiem (SP 19 Elbląg) oraz Maksymilianem Pietryk (PUKS SALWATOR Elbląg)

W kategorii „singli dziewcząt – rocznik 2005 i młodszych” wystartowało 16 zawodniczek. Najpierw zawodniczki podzielone zostały na cztery grupy, gdzie mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, następnie wyodrębniono kolejne cztery grupy, w których także rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Zwycięstwo przypadło zawodniczce SP 19 Elbląg – Martynie Burzyńskiej, drugie miejsce zajęła zawodniczka LUKS Wilczek Wilkowo Katarzyna Olszewska, trzecie również zawodniczka z Wilkowa Oliwia Kuberska.

W kategorii „singli chłopców – rocznik 2005 i młodszych” udział wzięło 10 zawodników. Podzieleni zostali na dwie grupy, gdzie rywalizowali systemem „każdy z każdym”. Następnie rozegrano mecze o poszczególne miejsca. Najlepszym zawodnikiem okazał się Kamil Dobosz z IKS ATAK Elbląg, przed swoim kolegą klubowym Oskarem Woźnym. Trzeci był Wiktor Pusz z UKS KORMORAN Dobre Miasto.

W kategorii „singli dziewcząt – rocznik 2003 i młodszych” do zawodów przystąpiły 23 zawodniczki, które zostały podzielone na sześć grup. Zagrały one systemem „każdy z każdym”. Następnie wyodrębniono cztery grupy, gdzie o miejsca również rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Najlepszą zawodniczką okazała się Aleksandra Studzińska z SP Zwierzewo przed klubowa koleżanką Agatą Filipek oraz zawodniczką SP 18 Elbląg Martyną Tarmasewicz.

W kategorii „singli chłopców – rocznik 2003 i młodszych” udział wzięło 12 zawodników. Podzieleni zostali na dwie grupy, gdzie rywalizowali systemem „każdy z każdym”. Następnie rozegrano mecze o poszczególne miejsca. Najlepszym zawodnikiem okazał się Adrian Gąsiorowski z SP 19 Elbląg, przed Jakubem Siwkowskim z SP Zwierzewo. Trzeci był Michał Rożankowski z SP 19 Elbląg.

W kategorii „mikstów – rocznik 2005 i młodszych” wystartowało 7 zespołów. Utworzyli oni jedną grupę, gdzie mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. W turnieju zwyciężył zespół SP 19 Elbląg, przed SP Zwierzewo I i SP 16 Elbląg. W kategorii „mikstów – rocznik 2003 i młodszych” udział wzięło 16 par, które zostały podzielone na cztery grupy, gdzie rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Następnie utworzyły one kolejne cztery grupy, gdzie rywalizowały o miejsca, również „każdy z każdym”. Najlepszym zespołem okazał się IKS Atak II, przed IKS Atak I i Zwierzewo II.

Po zakończeniu każdej kategorii udekorowano najlepszych zawodników. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary, a zawodnicy z miejsc I – III pamiątkowe medale. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od I do IV otrzymali nagrody rzeczowe, pozostali drobne upominki. Dziękujemy wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród: Urzędowi Miasta Elbląga, E-LECLERC Elbląg, Bankowi Spółdzielczemu w Sztumie, PPHU Multiplast s.c.
Serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział w turnieju, rodzicom za gorący doping, trenerom, rodzicom oraz nauczycielom wychowania fizycznego za zgłoszenie i opiekę nad zawodnikami.