Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Wygraj książki w naszym konkursie

2016-05-28 20:00:00 (ost. akt: 2016-05-27 14:59:24)

Autor zdjęcia: arch. DE

Dla starszych i młodszych Czytelników mamy książki i puzzle do wygrania.

Puzzle XX z serii Kapitana Nauki pięknie ilustrowane, bogate w szczegóły ilustracje zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych, i będą wspaniałą okazją do rozmów i opowieści. Jedną z propozycji są puzzle „Mieszkańcy drzew”. Duże, trwałe, wykonane z grubej tektury elementy z łatwością dopasuje do siebie nawet dwulatek. Układanie ich sprawi dzieciom wiele radości, ćwicząc przy tym motorykę małą i rozpoznawanie kształtów. Piękna, pełna zaskakujących szczegółów, autorska grafika Anny Rudak zachwyci i dzieci, i dorosłych oraz przyciągnie do wspólnej zabawy całą rodzinę.

„Kim był Leonardo da Vinci?” to kolejna propozycja z serii: Wielcy i sławni wydawnictwa Prószyński i S-ka. Czy Leonardo da Vinci był wielkim malarzem? Odkrywcą? Niezwykłym wynalazcą, wyprzedzającym swoją epokę? A może wszystkim tym jednocześnie? Jakie pomysły Leonarda znalazły zastosowanie we współczesnej technice? Odpowiedzi na te wszystkie pytania, a także na wiele innych, znajdziecie w tej książce. Dla naszych Czytelników mamy również „Kim był Karol Darwin?”, drugą pozycję z serii Wielcy i sławni.

Za sprawą wydawnictwa Znak powraca najokropniejszy chłopiec świata. „Koszmarny Karolek. Władca mroku” to absolutnie nowe, niepublikowane dotąd opowiadania Franceski Simon. Mroczny sekret zostanie odkryty! W końcu dowiecie się, co tak naprawdę przeraża Karolka, jaki film nakręcił o swojej rodzinie i dlaczego jego mama bardzo nie lubi dnia matki. Poznacie też ulubionych władców Karolka i jego kolekcję brutalnych robali. Uwaga, wszystkie larwy z drogi! Karolek nadchodzi!

Zastanawialiście się, co by się stało, gdyby któregoś dnia zniknęła na przykład literka B? Nie byłoby Bójek, nic by nas nie Bolało, ale też nie byłoby Biszkoptów ani Babć! Gdyby zabrakło literki S, nie byłoby Słodyczy, Serdecznych Słów i Słońca! A bez literki K nie byłoby książek – także książki „W Abecadłowie czyli bunt literek”, zwariowanej historii o znikających literkach i zamieszaniu, jakie to spowodowało na świecie. Jej autorką jest Dorota Wierzbicka, a książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Jeżeli chcesz otrzymać jedną z opisywanych książek, to wyślij sms pod nr 71160. W treści sms-a napisz hasło z okazji Dnia Dziecka i tytuł wybranej pozycji (treść sms-a: de.dd.odpowiedź). Na wszystkie sms-y czekamy do czwartku (2.06) do godz. 20. Koszt jednego sms to 1,23 zł z VAT. Książki otrzymają autorzy najciekawszych odpowiedzi. Ze zwycięzcami konkursu skontaktujemy się w sprawie odbioru nagród. Regulamin na www.dziennikelblaski.pl, w zakładce regulaminy.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski