Urząd Skarbowy w Elblągu - najbardziej wysportowany w Polsce

2016-05-30 17:15:00(ost. akt: 2016-05-30 17:00:52)

Autor zdjęcia: US w Elblągu

Pracownicy Urzędu Skarbowego w Elblągu zdobyli I miejsce drużynowo: w tenisie stołowym oraz nordic walking, II miejsce drużynowo: w pływaniu i skoku w dal oraz III miejsce drużynowo w badmintonie podczas XV Mistrzostwa Polski Skarbowców. Łącznie elbląska ekipa zdobyła 13 medali w tym 4 złote, 6 srebrnych i 3 brązowe.
W dniach 27-28 maja w Toruniu odbyły się XV Mistrzostwa Polski Skarbowców zorganizowane przez Zarząd Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II. Około 3000 przedstawicieli jednostek skarbowych z całej Polski zmagało się w następujących konkurencjach sportowych: bieg na dystansie 5 km, pływanie stylem dowolnym na dystansie 50 m, strzelanie z broni, turniej piłki nożnej (mężczyźni), nordic walking na dystansie 5 km, skok w dal, piłka siatkowa (drużyny mieszane - trzy kobiety, trzech mężczyzn) oraz przeciąganie liny (kobiety), tenis stołowy, badminton.

Pracownicy elbląskiej skarbówki już po raz 9 startowali w sportowych zawodach - Mistrzostwach Skarbowców o Puchar Ministra Finansów. Debiutujący w 2008 roku urząd zajął wówczas 2 miejsce a od 2009 roku nieprzerwanie zdobywa I miejsce.

W tym roku pracownicy Urzędu Skarbowego w Elblągu zdobyli I miejsce drużynowo: w tenisie stołowym oraz nordic walking, II miejsce drużynowo: w pływaniu i skoku w dal oraz III miejsce drużynowo w badmintonie.
Łącznie elbląska ekipa zdobyła 13 medali w tym 4 złote, 6 srebrnych i 3 brązowe.