Lidia zwycięska na mistrzostwach województwa

2016-05-30 15:00:41(ost. akt: 2016-05-30 15:08:35)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Lidia Czarnecka, uczennica elbląskiej SP nr 15, zdobyła tytuł mistrza województwa warmińsko-mazurskiego w szachach w grupie dziewcząt 12-13 podczas turnieju rozegranego w Klewkach. Jest to już szósty tytuł Lidii Czarneckiej w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa.
Przez cztery dni na turnieju szachowym w Klewkach juniorzy z naszego województwa walczyli o Tytuł Indywidualnego Mistrza Województwa Warmińsko –Mazurskiego. Turniej został rozegrany w kategoriach wiekowych 9-19 lat chłopców i dziewczyn. Zawodniczka Szkoły Podstawowej nr 15 z Elbląga Lidia Czarnecka grająca w grupie dziewcząt 12-13 lat systemem kołowym 7 rund uzyskała 5 pkt i zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Jest to już szósty tytuł Lidii Czarneckiej w Indywidualnych Mistrzostw Województwa. Brawo dla Lidzi i trenera Mariusza Ściwiarskiego. Kolejny etap na drodze Lidii to MPJ Koszalin (4-7. 08.16 r.) , Mistrzostwa Europy Juniorów Praga (17-28. 08.16 r.).