środa, 19 czerwca 2019. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Festiwal unihokeja za nami

2016-05-30 17:44:22 (ost. akt: 2016-05-30 17:52:55)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W miniony weekend (27-29 maja) elbląskie sale sportowe gościły XXIII Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”. O tytuły walczyło ponad tysiąc zawodników z podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.



Festiwal jest największą imprezą unihokeja w kraju i iedną z największych po względem wielkości w Europie. 1100 zawodników z 76 zespołów rywalizowało w sześciu największych halach Elbląga. Pojawiła się również reprezentacja rosyjskiego Zielonogradska (obwód kaliningradzki).

Potęgą szkolnego unihokeja okazał się Sanok, z kóego uczniowie wywalczyli sześć medali (2 złote, 2 srebrne i brązowy.)

Wyniki:

Szkoły Podstawowe:
Chłopcy: 1. SP Kramarzyny, 2. SP 4 Sanok 3. SP Jasionówka
Dziewczęta: 1. SP Żabi Róg, 2. SP Łęki Szlacheckie, 3. SP Radzewo.

Najlepszy zawodnik Fabian Dołgoszyński – SP Kramarzyny
Najlepszy strzelec - Łukasz Piotrowski – SP Nr 4 Sanok
Najlepszy bramkarz – Sebastian Szmidt – SP Kramarzyny

Najlepsza zawodniczka - Wiktoria Sztajnert - SP Łęki Szlacheckie
Najlepsza strzelczyni - Sylwia Rumińska – SP Rudzewo
Najlepsza bramkarka – Sylwia Gurgielewicz – SP Żabi Róg

Gimnazja:
Chłopcy: 1. Gimnazjum nr 3 Sanok, 2. Gimnazjum Kotlin, 3. Gimnazjum nr 1 Sanok,
Dziewczęta: 1. Gimnazjum w Trzebiatowie, 2. Gimnazjum w Trzebini, 3. Gimnazjum w Zielonce

Najlepszy zawodnik - Maciej Witan – Gim. Nr 3 Sanok
Najlepszy strzelec - Jakub Jarmuż – Gim. Kotlin
Najlepszy bramkarz – Michał Dryjański – Gim. Kotlin

Najlepsza zawodniczka - Zuzanna Krzywak – Gim. Trzebiatów
Najlepsza strzelczyni – Jutrzenka Cirocka - Gim. Trzebiatów
Najlepsza bramkarka – Antonina Jamska - Gim. Zielonka

Szkoły ponadgimnazjalne:
Chłopcy: 1. Zespół Szkół nr 3 w Sanoku, 2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie, 3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie,
Dziewczęta: 1. Zespół Szkół w Zbąszyniu, 2. Zespół Szkół nr 2 w Sanoku, 3. LO w Sulechowie.

Najlepszy zawodnik - Wojciech Malajka – ZSP Sulechów
Najlepszy strzelec - Jakub Sajkowski – ZS Nr 3 Sanok
Najlepszy bramkarz – Mateusz Olszowy – ZS Nr 3 Sanok

Najlepsza zawodniczka - Anna Borkowska – ZS Nr 1 Zbąszyń
Najlepsza strzelczyni – Weronika Borek - LO Sulechów
Najlepsza bramkarka – Marta Wadrowska – ZS Nr 2 Sanok

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB