Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Elbląska Liga Tańca. Dzieci pokażą, czego się nauczyły

2016-05-31 10:55:11 (ost. akt: 2016-05-31 11:02:11)

Autor zdjęcia: nadesłane/CSE Światowid

W najbliższy piątek (3.06) w elbląskim Światowidzie po raz pierwszy przed publicznością zatańczą dzieci z kolejnej edycji Elbląskiej Ligi Tańca.

Elbląska Liga Tańca to przedsięwzięcie, w ramach którego dzieci z trzech elbląskich szkół podstawowych: SP 9, SP 18 i SP 19, uczą się tańca towarzyskiego.
— Zajęcia skierowane są do uczniów wybranych klas drugich i rozpoczęły się na początku marca — informuje Zyta Wrzos z Centrum Tańca „Promyk”. — Dzieci pilnie uczą się podstawowych kroków tańców standardowych i latynoamerykańskich, a podsumowaniem ich kilkumiesięcznej pracy będzie właśnie piątkowy turniej.

Taneczne potyczki adepci Elbląskiej Ligi Tańca rozpoczną o godz. 18. Dzieci zaprezentują się przed komisją sędziowską, która będzie przyznawała punkty za występ. Przed dziećmi nie lada wyzwanie, ponieważ muszą zaprezentować się aż w czterech tańcach: w walcu angielskim, wiedeńskim, sambie i cha-chy. Wszyscy z niecierpliwością czekają na pierwsze zawody.
— Moje dzieci nie mogą się doczekać — mówi Anna Rzadkiewicz, wychowawczyni klasy II c z SP 9. — Już teraz turniej wzbudza ogromne emocje.

W przedsięwzięcie zaangażowani są również rodzice i babcie, którzy przygotowują na występ elementy strojów. Natomiast w dzieciach turniej wzbudza radość, ale i niepokój.
— Ja się boję, że pomylę kroki — mówi Tymon z II f z SP 18. — Najbardziej lubię walca angielskiego, ponieważ jest najłatwiejszy i myślę, że ten taniec pójdzie mi dobrze.

Nie tylko dzieci mają tremę przed pierwszym występem, również rodzice przeżywają pierwszą prezentację swoich pociech.
— Syn jest nieśmiały, więc będzie to dla niego prawdziwe wyzwanie zatańczyć przed tak dużą publicznością — mówi pani Sylwia. — Ale jestem dobrej myśli i cieszę się, że będzie miał okazję, aby przełamać nieśmiałość.

Najmniej zmartwieni są instruktorzy tańca, Alicja Minkiewicz i Patrycja Dyrmo-Kowalczyk, które uważają, że dzieci wypadną świetnie.
— Dodatkową atrakcją podczas turnieju będą pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” — dodaje Zyta Wrzos.

W ramach Elbląskiej Ligi Tańca łącznie odbędą się dwa turnieje. Po piątkowych zawodach dzieci przez okres wakacyjny wypoczywają i do tańca wracają wraz z nowym rokiem szkolnym. Całe przedsięwzięcie kończy się w grudniu, drugim i ostatnim turniejem. Podczas grudniowych zawodów wyłonione i nagrodzone zostaną najlepsze pary wśród uczestników projektu. Wstęp na turniej jest bezpłatny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB