Czwartek, 20 lutego 2020. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Koncert papieski w Rychlikach

2016-06-02 10:55:58 (ost. akt: 2016-06-02 11:06:56)
Koncert w kościele w Rychlikach

Koncert w kościele w Rychlikach

Autor zdjęcia: Jolanta Marek-Ryś

29 maja w Kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Rychlikach odbył się koncert ku czci Jana Pawła II.

Czterdziestoosobowa grupa wokalistów w wieku od 8 do 15 lat z temperamentem i dziecięcym żywiołem poruszyła publiczność piosenkami religijnymi wykonanymi z akompaniamentem zespołu „Potok”. Występom muzycznym towarzyszyły cytaty z nauczania Jana Pawła II, a piosenki były podsumowaniem myśli papieża o miłości, odpowiedzialności, rodzinie, patriotyzmie.

Nie brakowało też piosenek wielbiących Boga, pełnych radości, entuzjazmu, wyklaskanych i wyśpiewanych z publicznością. W opinii wykonawców i widzów żadne zdjęcia, żadne nagrania nie oddają wyjątkowej atmosfery panującej podczas koncertu.

Nie zabrakło „Barki”, która była ulubioną pieśnią Jana Pawła II. Wstęp zagrali uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej na flażoletach, dołączyli się wokaliści i widzowie oraz zespół „Potok”.

Kilkunastominutową owację na stojąco, po kilku bisach, zakończyło rozdanie nagród za prace plastyczne i multimedialne o papieżu.Organizatorami byli: Zespół Muzyczny „Potok”, Zespół Szkół w Rychlikach i ks. Lech Wasilewski.
Michał Fedak, Zespół Szkół w Rychlikach

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. normalna #2074800 | 159.205.*.* 27 wrz 2016 22:16

  Klerykalizacja życia rychlickiej oświaty zadziwia a wręcz poraża. Dziesiątki klerykalnych imprez, napompowanych, wręcz radio-maryjnych szkolnych nabożeństw. Kto za tym stoi ? - To tak wygląda laickość szkoły ? - Czyli co ? We wsi nie ma ludzi innych wyznań ? - Nie ma niepraktykujących ? - Nie ma ateistów ? - Czyli co: W Rychlikach Konstytucja RP mówiąca o poszanowaniu wiary i poglądów każdego obywatela - została czasowo zawieszona ? - Ludzie - opanujcie się, dajcie sobie na luz ! - Tą sieczką kato-ojczyźnianą niedługo się zadławicie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. widz #2003631 | 83.11.*.* 2 cze 2016 21:14

  Tytuł "Zasłużony dla Kultury Polskiej " należy się Panu Michałowi Fedak, a nie bibliotekarce rychlickiej za "pożal się Boże " teatrzyki,na które przychodzi pięć osób na krzyż. Brawo Panie Michale - koncert był fenomenalny :)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. MF #2003380 | 83.20.*.* 2 cze 2016 12:28

  Serdecznie dziękujemy wszystkim widzom obecnym na koncercie, a w szczególności rodzicom za pomoc w dowiezieniu dzieci na koncert i osobistą obecność.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz