środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Gala, spotkanie w szkole i bal absolwentów. 70-lecie "gastronomika"

2016-06-06 08:30:00 (ost. akt: 2016-06-06 08:32:47)
Lucjan Cydzik, dyrektor „gastronomika” w latach 1969-1991, podczas spotkania z uczniami

Lucjan Cydzik, dyrektor „gastronomika” w latach 1969-1991, podczas spotkania z uczniami

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu świętuje w tym roku 70-lecie istnienia. Jubileuszowa gala, zjazd oraz bal absolwentów zaplanowane zostały na październik. Przyjmowane są już zapisy na te wydarzenia.

Dzisiejszy "gastronomik" powstał w 1946 r. Jego pierwsza nazwa brzmiała Państwowa Szkoła Przysposobienia w Gospodarstwie Rodzinnym i Gimnazjum Krawieckie. Na początku do swojej dyspozycji miał sześć niewielkich pomieszczeń, w tym samym budynku znajdowało się również II Liceum Ogólnokształcące. Przez 70 lat szkołą rządziło zaledwie czworo dyrektorów, a mury placówki opuściły tysiące absolwentów.

— Uroczystości jubileuszowe odbędą się 7 października (piątek - red) — mówi Mirosława Grubarek z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Elblągu. — Cały dzień upłynie pod znakiem naszej szkoły. Obchody jubileuszu rozpoczniemy o godz. 9 mszą świętą. Oficjalna gala odbędzie się w kinie Światowid (godz. 10.45), a po niej spotkanie w szkole (godz. 13.30). Bal absolwentów i pracowników ZSG rozpocznie się o godz. 19.30 w Hotelu Elbląg. 


Zapisy absolwentów, którzy chcieliby wspólnie świętować 70-lecie szkoły, przyjmowane są do 30 czerwca. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej szkoły (www.zsg.republika.pl).

 Koszty uczestnictwa wynoszą 50 zł (gala i spotkanie w szkole) lub 130 zł (bal absolwentów). 

— Sporo absolwentów już się zapisało. Na święto szkoły przyjadą z całej Polski, a także z Europy i ze świata — dodaje pani Mirosława. — Myślę, że wielu z nich czeka spora niespodzianka. Nasza szkoła cały czas się rozwija i zmienia. Kilka lat temu budynek przeszedł poważny remont. Niektórzy mogą nie poznać starych murów — dodaje.

Organizatorzy jubileuszu zachęcają absolwentów do dzielenia się swoimi wspomnieniami z czasów szkolnych, które zostaną opublikowane w monografii szkolnej. Można je wysyłać na adres zsgelblagwspomnienia@gmail.com.
naj

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB