Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Wystartuj w Enduroman

2016-06-06 11:08:21 (ost. akt: 2016-06-06 11:11:19)

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Tegoroczne zawody Enduroman się odbędą bez rywalizacji na rowerach, ale emocji i tak nie powinno zabraknąć. Zapisy już ruszyły.

Zawody odbędą się w dniach 30-31 lipca.

To będzie czwarta edycja zawodów Enduroman, których pomysłodawcą jest Bogusław Tołwiński, a organizatorem Stowarzyszenie Krzewienia Sportu Elaktywni. Przez długi czas nie było wiadomo, czy w ogóle dojdzie do skutku, bo środowisko triathlonowe skupiło się na przygotowaniach do Garmin Iron Triathlon, która to impreza odbędzie się w Elblągu 17 lipca i ma być wielką promocją tej dyscypliny wśród mieszkańców i promocji samego miasta wśród zawodników z całego kraju.

— Garmin Iron Triathlon jest imprezą organizowaną przez profesjonalistów, ale mamy świadomość, że ściągnięcie tej imprezy do Elbląga stało się możliwe dzięki wcześniejszym edycjom Enduroman, które pokazały np. że w rzece Elbląg można pływać, a w Bażantarni organizować biegi górskie. Wiemy, że po trzech edycjach ta idea ma przed sobą dalszy rozwój, dlatego zależało nam, by do Enduroman Elbląg 2016 doszło — mówi Tadeusz Sznaza ze Stowarzyszenia Elaktywni. -

Nie będzie etapu kolarskiego. Najpierw 30 lipca w Bażantarni odbędą się zawody biegowe, a następnie 31 lipca zawody pływackie w rzece Elbląg. Biegacze będą mieli do wyboru dystanse 5, 10, 25 i 50 km, pływacy – 400 m, 1250 m, 2,5 km i 5 km. Zapisy już ruszyły, wpisowe w zależności od dystansu od 30 do 50 zł za jedną konkurencję. Limit miejsc – 200 na każdą z dyscyplin.

Zapisy na: elektronicznezapisy.pl, elektronicznezapisy.pl.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB