Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Najpierw targi, później poligon. Uczniowie ZSTI na Pro Defense

2016-06-07 12:02:48 (ost. akt: 2016-06-07 12:03:37)

Autor zdjęcia: ZSTI w Elblągu

W dniach 1-4 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Elblągu brali udział w Pro Defense – pikniku klas mundurowych w Ostródzie.


Swoją obecnością zaszczycił nas minister MON Antoni Macierewicz. Uczniowie z całej Polski brali udział w targach Pro Defense, na których mieli możliwość zapoznania się z bronią, obejrzenia pojazdów bojowych oraz poznania pracy zawodowych żołnierzy. Wszystko oparte było o plany ministerstwa dotyczące stworzenia Obrony Terytorialnej Kraju, której poświęcona była także konferencja.

Następną częścią spotkania było szkolenie poligonowe, na którym uczniowie poznawali zasady obchodzenia się z bronią, postawy strzeleckie, instruktarz zakładania opaski uciskowej, przenoszenie rannego, a nawet brali udział w strzelaniu taktycznym. Wszystko zorganizowali instruktorzy ze Stowarzyszenia FIA.

Wszyscy uczestnicy spali w namiotach. Szkolenie było bardzo dobrze zorganizowane, a ci, którzy brali w nim udział, zdobyli wiele przydatnych informacji i umiejętności, które na pewno mogą przydać się w przyszłości.

Uczennica kl. Ia ZSTI, Natalia Biegaj

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB