Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Artyści po raz dziesiąty pojawią się na plaży w Kadynach

2016-06-11 13:45:09 (ost. akt: 2016-06-11 13:53:14)

Autor zdjęcia: nadesłane/CSE Światowid Elbląg

Spotkania na plaży nad Zalewem Wiślanym już na stałe wpisały się w wakacyjny krajobraz Kadyn, które już od 10 lat przyciągają artystów swymi niezwykłymi miejscami historycznymi. Tegoroczny plener odbędzie się 5-9 lipca.

Uczestnikami pleneru są nauczyciele plastyki, instruktorzy, studenci i uczniowie liceów plastycznych – w tym roku z terenu powiatu elbląskiego oraz z Nidzicy, Gronowa Górnego, Braniewa, Olsztyna, Elbląga i Gdańska.
— W tym roku prace rzeźbiarskie i ceramiczne powstaną pod kierunkiem Adama Arabskiego, artysty, który prowadzi pracownię ceramiki w Liceum Plastycznym w Gdyni Orłowie — mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki w CSE „Światowid” w Elblągu. — Motywem przewodnim będzie ceramika figuralna i kafle, znak rozpoznawalny Kadyn, nawiązujące do okresu secesji i art deco.

Miejscem warsztatów będzie namiot ustawiony tuż nad brzegiem Zalewu Wiślanego, w sąsiedztwie zabytkowej cegielni.
— Jak co roku będzie można obserwować wypał prac ceramicznych w piecu plenerowym oraz sposoby tworzenia kafli — mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora CSE „Światowid” i organizatorka pleneru. — Niezmiennie w programie pozostały działania na plaży, w których mogą wziąć udział mieszkańcy i turyści.

Na przykład, w podróż ze szkicownikiem może pojechać każdy, kto 6 lipca o godz. 10 zjawi się pod świetlicą „Kadyna”, a plażowicze wraz z dziećmi będą mogli wziąć udział w konkursie rzeźby w piasku oraz w warsztatach pieczenia chleba w tradycyjnym glinianym piecu chlebowym.
Prace, które powstaną podczas pleneru w Kadynach, na początku września będzie można oglądać w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB