Pięć medali Marcina Bachanka na mistrzostwach Polski we wrotkarstwie

2016-06-14 13:57:41(ost. akt: 2016-06-14 14:00:51)

Autor zdjęcia: Viking Elbląg

Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Vikinga Elbląg: Marcin Bachanek i Paweł Ostrowski podczas rozegranych w Słomczynie Torowych Mistrzostwach Polski we wrotkarstwie szybkim. Marcin zdobył 5 medali (złoty i 4 srebrne), a Paweł zdobył drugie miejsce w klasyfikacji wielobojowej.

W Słomczynie (10-12 czerwca) odbyły się Torowe Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim. W imprezie udział wzięło ponad 300 zawodników i zawodniczek z czołowych klubów Polski oraz z Białorusi. Mistrzostwa rozegrano w kategoriach junior C, B, A, senior i senior AK 30,40,50. Tytuły czempionów kraju nadawano za poszczególne konkurencje oraz w wieloboju. Zwycięzcami byli zawodniczki i zawodnicy, którzy zajmowali czołowe lokaty na dystansach i uzyskiwali mniejszą ilość punktów w klasyfikacji wielobojowej.

Elbląg reprezentował Uczniowski Klub Sportowy „Viking” działający przy elbląskiej SP 12, którego zawodnicy spisali się bardzo dobrze.
Dużą indywidualnością wśród elbląskich zawodników był startujący w kategorii senior - Marcin Bachanek ( UKS ”Viking” Elbląg ), który zdobył 1 złoty i 4 srebrne medale. Bardzo dobrze wypadł także Paweł Ostrowski - (UKS ”Viking” Elbląg), który zajmował czołowe miejsca w biegach krótkich i długich i zdobył drugie miejsce w klasyfikacji wielobojowej. I tak:

w kategorii senior:

1. Marcin Bachanek ( UKS ”Viking” Elbląg ) - (1. 300 m na czas – 30,13 , 2. 5000 m na eliminacje;2. na 1000 m –sprint; 2. na 5000 m na punkty) 2. W klasyfikacji wielobojowej .

w kategorii kadet:
2. Paweł Ostrowski (3. 300 m- 31,92; 4. 500 m; 1. 5000 m na eliminacje; 3. na 3000 m na punkty);
2. W klasyfikacji wielobojowej.

w kategorii juniorki B:
5. Iga Wojtasik (3. 300 m- 33,55; 7. na 1000m - sprint; 5. 5000 m na eliminacje; 6. na 3000 m na punkty);
6. W klasyfikacji wielobojowej.

Zawody stały na wysokim poziomie sportowy. Zawodnicy UKS „Viking” Elbląg biorąc udział w tegorocznych Torowych Mistrzostwach Polski we wrotkarstwie szybkim zdobyli ogółem 10 medali : 2 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe medale.

Wyniki z T.M.P w Słomczynie oraz z U.M.P w Tomaszowie Lubelskim stanowiły podstawowe kryteria do wyłonienia reprezentacji Polski na tegoroczne Mistrzostwa Europy juniorów i seniorów w jeździe szybkiej, które odbędą się w Heerde (Holandia) w dniach 23.07-30.07.2016 r. oraz Puchar Europy (traktowany jako M.E kadetów) w belgijskiej Ostendzie w dniach 13-14.08.2016 r. Do reprezentacji Polski na wspomniane mistrzostwa zakwalifikowali się zawodnicy UKS „Viking” Elbląg – Marcin Bachanek i Paweł Ostrowski.