Metrotest po raz drugi mistrzem PELA

2016-06-15 10:48:21(ost. akt: 2016-06-15 12:48:17)

Nadawali ton rywalizacji, od początku okupowali fotel lidera, wygrywali mecz za meczem, by ostatecznie rozgrywki zakończyć z przewagą dziesięciu punktów. Po raz drugi z rzędu w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, tytuł mistrzowski wywalczyli piłkarze Metrotestu.

To był sezon jednego zespołu. I choć pozostałe drużyny starały się dorównać kroku, wzbijały się na wyżyny swoich umiejętności, to w decydujących momentach musiały uznać wyższość rywali. Po raz drugi z rzędu piłkarze Metrotestu nie pozostawili złudzeń i zdobyli mistrzostwo Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD. Metrotest jeszcze w rundzie jesiennej objął fotel lidera i utrzymał go do ostatniej kolejki, mając na koniec rozgrywek aż dziesięć punktów przewagi nad drugą w tabeli ekipą ERGO Hestia Legioniści. To wynik lepszy niż rok wcześniej, kiedy to Metrotest wygrał rozgrywki z dziewięciopunktową przewagą. I choć ostatnia kolejka nie miała już wpływu na losy mistrzowskiego tytułu, to za plecami lidera toczyła się walka o drugie miejsce na podium.

A w najważniejszym pojedynku ostatniej kolejki ERGO Hestia Legioniści zmierzyli się z U-99. Przed decydującym pojedynkiem obie ekipy miały na swoim koncie po 71 punktów i o tytule mistrzowskim musiał decydować bezpośredni mecz. Ten lepiej rozpoczęli Legioniści i już do przerwy prowadzili 3:0. I kiedy wydawało się, że losy pojedynku są już rozstrzygnięte, dwukrotnie do siatki trafił Tomasz Bandurski, jednego gola dołożył Jakub Urbański i zrobiło się 3:3. Końcówka pojedynku to jednak znów popisowa gra Legionistów, których na prowadzenie wyprowadził Krzysztof Sztybor, a wynik meczu na 5:3 ustalił Kamil Kowalski, po raz trzeci wpisując się na listę strzelców.

W ostatnim meczu sezonu Metrotest zmierzył się z Sąsiadami. I choć dla obu ekip spotkanie nie mało już wpływu na miejsce w tabeli, to kibice zobaczyli ciekawe widowisko. Metrotest jako świeżo upieczony mistrz musiał się sporo namęczyć by wywalczyć punkt z czwartą w tabeli ekipą Sąsiadów. Po pierwszej bezbramkowej połowie w drugiej wreszcie padły gole. Jako pierwsi z bramki cieszyli się Sąsiedzi, a na listę strzelców wpisał się Marcin Bożek. Na odpowiedź rywali nie trzeba było długo czekać. Kilka minut później mieliśmy już wynik 1:1, a gola na wagę remisu strzelił Mateusz Jachimowicz. Mimo prób z obu stron wynik meczu nie uległ już zmianie.

Tuż po ostatnim gwizdku odbyło się zakończenie rozgrywek i wręczenie nagród. Trzy najlepsze ekipy otrzymały puchary, medale oraz dyplomy. Dodatkowo, każda z drużyn, które znalazły się na podium, otrzymała bony upominkowe o wartości 300, 200 i 100 złotych do wykorzystania w sklepach Sport Lux. W tym sezonie królem strzelców został Kamil Kowalski z zespołu ERGO Hestia Legioniści, który zdobył 68 goli, natomiast najlepszym bramkarzem uznany został Kacper Buźniak z drużyny Metrotest. Przedstawiciele drużyn uczestniczących w rozgrywkach wybrali także najlepszego zawodnika sezonu. Został nim Łukasz Zboch z AKS Stokrotki, do którego trafiła nagroda ufundowana przez Mobilną Perfumerię. Przed zespołami przerwa wakacyjna, a zapisy do kolejnej, szóstej już edycji Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD, rozpoczną się na początku sierpnia.

Skład zwycięskiej drużyny: Wojciech Boniecki, Cezary Boros, Kacper Buźniak, Jakub Czyżak, Daniel Dąbrowski, Mateusz Jachimowicz, Tomasz Jodziałło, Fabian Kiełczewski, Adam Niedźwiedzki, Bartosz Płachecki, Radosław Prusak, Artur Wrzosek, Damian Wielgat, Sebastian Lubiejewski.

Obrazek w tresci

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarz, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Piłkarska Elbląska Liga Amatorów HYDROBUD.