środa, 19 czerwca 2019. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Pięciobój Nowoczesny zagości w Elblągu

2016-06-15 15:44:33 (ost. akt: 2016-06-15 15:48:08)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Przez dwa dni Elbląg będzie gospodarzem XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. W naszym mieście zawodnicy rywalizowali będą w Pięcioboju Nowoczesnym.

Po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych, która w naszym mieście odbywała się w maju, teraz przyszedł czas na rywalizację w sportach letnich. W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży do Elbląga zawitają młodzi zawodnicy, którzy rywalizowali będą w Pięcioboju Nowoczesnym.

W ciągu dwóch dni o olimpijskie medale walczyć będą zawodniczki i zawodnicy reprezentujący osiem województw. W tym gronie znajdzie się także sześciu sportowców z województwa warmińsko-mazurskiego. W tej kategorii wiekowej, zawodnicy rywalizują jedynie w trzech z pięciu dyscyplin. O medale sportowcy powalczą w strzelaniu, pływaniu i bieganiu. Uroczyste otwarcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Elblągu odbędzie się w czwartek o godz. 9:00 na lodowisku Helena.

W czwartek, pierwszego dnia Olimpiady, rozgrywane będą zawody indywidualne. Od godz. 9:30 zawodnicy rozpoczną konkurencje strzelecką, która odbywać się będzie na lodowisku Helena. Pół godziny później w Centrum rekreacji Wodnej „Dolinka” rozpocznie się rywalizacja w pływaniu, a na godzinę 16:00 zaplanowano biegi przełajowe w Bażantarni. Dzień później odbędą się konkurencje drużynowe. Uroczyste zakończenie i wręczenie medali zaplanowano na godz. 14:00.

Program OOM w Sportach Letnich:

czwartek (16 czerwca)
godz. 9:00 - Uroczyste otwarcie zawodów
godz. 9:30 - Strzelanie
lodowisko Helena
godz. 10:00 - Pływanie
CRW „Dolinka”
godz. 16:00 - Biegi przełajowe
Bażantarnia

piątek (17 czerwca)
godz. 8:30 - Strzelanie
lodowisko Helena
godz. 10:00 - Pływanie
CRW Dolinka
godz. 11:00 - Biegi
Bażantarnia
godz. 14:00 - Uroczyste zakończenie zawodów
Tekst i fot. MOSiR

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB