Trzy złote medale Ryszarda Grzelaka

2016-06-19 12:37:06(ost. akt: 2016-06-19 12:41:15)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Ryszard Grzelak z Elbląga wywalczyły trzy złote medale podczas mistrzostw Polski weteranów w tenisie stołowym w Wałbrzychu.
Grający trener Mlexera Elbląg, którego pierwszym szkoleniowcem był obecny dyrektor MOSiR Marek Wnuk, najpierw okazał się najlepszy w grze pojedynczej (49 zawodników). W drodze do finału stoczył siedem zwycięskich spotkań, a w pojedynku o pierwsze miejsce pokonał Tomasza Czyżewskiego (Skierniewka Skierniewice) 3:2 (-9, 6, -8, 8, 7). Drugi złoty medal Grzelak wywalczył w grze podwójnej, grając w parze z Krzysztofem Pińskim (Pogoń Lębork). Obaj stoczyli pięć zwycięskich pojedynków, a w finale okazali się lepsi od Michała Winiarskiego (Olimpia Grudziądz) i Dariusza Świdra (Marabella Sopot) wygrywając 3:1.

Jakby tego było mało elblążanin wystąpił także w grze mieszanej ze swoją partnerką Dorotą Paluch (GKS Jastrzębie) i tu także odniósł sukces. W finale ograli Annę Osińską (Pogoń Siedlce) i Świdra 3:1.

Z medalami wrócił z Wałbrzycha również Tadeusz Piasecki. Reprezentant Elbląskiego Klubu Sportowego Nestora okazał się najlepszy w kat. wiekowej +80 lat. W finale pokonał Adama Sznajderskiego (Wrocław) 3:2 (-8, 5, -4, 5, 7). Kolejny medal, srebrny, wywalczył razem z klubowym kolegą Franciszkiem Podhorodeckim w grze podwójnej. Elblążanie w finale nie sprostali parze Bogusław Gorczyca (Warszawa)/ Sznajderski (Wrocław) przegrywając 2:3 (6,-8, 4,-5, -9). JK