środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Kierunek Północ. Spotkanie z podróżnikiem motocyklistą Jarosławem Jaroszukiem

2016-06-19 20:15:52 (ost. akt: 2016-06-19 14:59:00)

Autor zdjęcia: Jarosław Jaroszuk

Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza w środę 22 czerwca o godz. 17 na kolejne spotkanie w cyklu „Podróże dalekie i bliskie – opowieści elblążan”. Tym razem przeniesiemy się na Wyspę Mageroya, do której podróżował motocyklem Jarosław Jaroszuk – utytułowany fotograf, pasjonat motocykli i zapalony podróżnik. Wstęp wolny.

Od dawna już planowałem zobaczyć jak wygląda daleka północ. W roku 2015 nadarzyła się taka okazja podróży i to w dodatku na motocyklu. Krótko mówiąc moje dawne marzenie się spełniło. Przejechaliśmy blisko 6000 tysięcy kilometrów. Dwa tygodnie ostrej jazdy i przygody. Jeden motocykl, jeden samochód. Spora to była trasa: Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Zatoka Fińska, Finlandia, Norwegia i docelowo wyspa Magerøya.

Wyspa Mageroya to miejsce magiczne, cel moto wyprawy. Tutaj prowadzi droga E69. To tu na Przylądku Północnym i Knivskjellodden kończy się Europa. Od 14 maja do 29 lipca słońce w ogóle tu nie zachodzi, ale niebo jest często zakryte grubą warstwą chmur - nastrój magiczny.

Wyspa Mageroya jest skrajnie inna od wysp południowych. Brak tu palm i tropikalnych plaż, ale warta jest odwiedzin w każdym calu. To na tej małej wyspie jest najdalej na północ wysunięty punkt Europy. Umownie zwany Przylądkiem Północnym.

ze strony Jarosława Jaroszuka Kierunek Północ. Tam, gdzie kończy się droga 69

Filia nr 5 mieści się przy ul. Rodziny Nalazków 20 w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1.
Więcej informacji: Filia nr 5, ul. Rodziny Nalazków 20, tel. 55 625 60 95(96)


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB