środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Niesamowite zdjęcia. Mieszkańcy Niezapominajki na zabytkowych motocyklach

2016-07-03 12:18:11 (ost. akt: 2016-07-03 10:21:52)

Autor zdjęcia: Krzysztof Kosecki

Carpe diem... – to czwarta już wystawa fotografii Krzysztofa Koseckiego, zrealizowana wspólnie z mieszkańcami DPS-u „Niezapominajka”. Tym razem zaprezentują się oni na zabytkowych motorach. Otwarcie wystawy już w najbliższy wtorek (5.07) o godz. 18 w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.

Bohaterami wystawy są mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” prezentujący zabytkowe motory. Prace nad kalendarzem i wystawą zdjęć, które zostaną zaprezentowane na wystawie w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, trwały kilka miesięcy.

- To już nasz czwarty projekt, z czego drugi zakończony kalendarzem. Zdjęcia były wykonywane w Elblągu i okolicach, m.in. w Aniołowie i Kadynach – mówi Krzysztof Kosecki. - Pomysł zrodził się podczas zeszłorocznego projektu. Widząc z jaką chęcią mieszkańcy DPS-u podchodzą do wcielania się w rolę modeli z różnych epok, postanowiłem rozbudować aranżację o motory.

Na zdjęciach, oprócz mieszkańcy DPS Niezapominajka, są również jego pracownicy: opiekunowie i rehabilitanci, którzy występują razem ze swoimi podopiecznymi.
- Praca nad tym projektem to była sama przyjemność, a naszym hasłem przewodnim była dobra zabawa – dodaje Krzysztof Kosecki.

Motocykle użyczone zostały przez elbląskich pasjonatów i to dzięki nim powstał cały projekt. Podziękowania należą się Grzegorzowi i Krzysztofowi Szyszko oraz Krzysztofowi Nowackiemu.

Wernisaż wystawy zdjęć wykonanych podczas sesji do kalendarza Niezapominajka 2016 nastąpi 5 lipca o godzinie 18.00. Wystawę będzie można oglądać do końca sierpnia na I piętrze Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Wstęp wolny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB