Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Nowe place zabaw powstaną przy dwóch podstawówkach

2016-07-17 14:00:00 (ost. akt: 2016-07-17 14:11:28)
W ramach budżetu obywatelskiego powstał m.in. plac zabaw przy ul. Teatralnej

W ramach budżetu obywatelskiego powstał m.in. plac zabaw przy ul. Teatralnej

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Jeszcze w wakacje rozpocznie się budowa nowych placów zabaw przy dwóch szkołach podstawowych: nr 16 przy ul. Sadowej oraz nr 25 przy ul. Wyżynnej. Place zabaw powstaną za pieniądze z budżetu obywatelskiego.

Pomysł budowy mini kompleksu rekreacyjno-sportowego przy Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Sadowej oraz kreatywnego placu zabaw „Mrówkolandii” przy SP 25 przy ul. Wyżynnej spotkał się z ogromnym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców. Podczas głosowania na pomysły zgłoszone do realizacji z budżetu obywatelskiego te inwestycje otrzymały odpowiednio 923 i 945 głosów.

— Aktualnie przy szkole oraz w jej okolicy nie ma placu zabaw dla dzieci ani obiektów rekreacyjno-sportowych. W szkole uczą się dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Budowa placu zabaw pozwoli na zwiększenie dostępności tego typu obiektów dla uczniów oraz okolicznych mieszkańców, podniesie poziom bezpieczeństwa oraz spowoduje wzrost aktywności fizycznej — wskazuje Lidia Ścibisz, pomysłodawczyni projektu „Mrówkolandia”.

Urząd Miejski w Elblągu przygotował dokumentację projektową dla obu placów zabaw i na początku czerwca ogłosił dwa przetargi na dostawę i montaż urządzeń. Postępowania trzeba było jednak unieważnić, gdyż okazało się, że wszystkie złożone na nie oferty przekraczały kwotę prawie 300 tys. zł, którą urzędnicy chcieli przeznaczyć na obie inwestycje. Kolejne zamówienie zostało nieco okrojone i 4 lipca ruszył kolejny przetarg. Otwarcie ofert nastąpiło w czwartek. Na budowę „Mrówkolandii” miasto zamierza przeznaczyć 195 tys. zł, a na wykonanie placu przy SP nr 16 - 95 tys. zł

— Do inwestycji związanej z budową „Mrówkolandii” ofertę złożyła jedna, elbląska firma, która wyceniła swoje usługi na kwotę 194 955 zł. Budowę placu przy SP 16 na ul.Sadowej chciałyby realizować dwie firmy: z Małkini Górnych za 109 170 zł i z Jarosławia za 84 910 zł — podaje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Na placu przy SP nr 16 znajdą się urządzenia wykonane z wysokiej jakości drewna jak zestaw sprawnościowy, wolnostojący tunel rurowy, walec linowy, bujaki, huśtawki, karuzela, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, tablica do rysowania i zestaw do gry w kółko i krzyżyk. Z tego zamówienia wykreślone zostało wykonanie zjazdu linowego i ławek z oparciem.

Z kolei na wyposażeniu „Mrówkolandii” znajdą się huśtawki: wahadłowa i „bocianie gniazdo”, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, ścianka wspinaczkowa, tarczowa karuzela z siedziskami i zjazd linowy o długości 20 m. Na placu znajdą się również cztery ławki z oparciem, dwa kosze na śmieci oraz nawierzchnia bezpieczna z tzw. mat przerostowych. Obiekt zostanie ogrodzony płotem, oświetlony i objęty monitoringiem dwóch kamer wpiętych do monitoringu szkoły.
Na realizację placu przy ul. Sadowej wykonawca będzie miał 40 dni od dnia podpisania umowy, natomiast plac przy ul. Wyżynnej ma być gotowy do 20 września br.
as


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. egeg #2397001 | 80.49.*.* 13 gru 2017 12:06

    Naszym klientom w Lublinie oferujemy z wysoką jakość naszych okien plastikowych wykonywane przy użyciu nowoczesnych urządzeń. Zapraszamy http://oknadrzwi-lublin.pl/

    ! - + odpowiedz na ten komentarz