środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Biblioteczne podwórko w Parku Kajki

2016-07-17 18:00:12 (ost. akt: 2016-07-17 11:47:59)
Park Kajki

Park Kajki

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Biblioteka Elbląska w najbliższą sobotę (23.07) zaprasza do Parku Kajki na drugie spotkanie w ramach letniego cyklu dla dzieci i ich rodziców/opiekunów pod hasłem „Biblioteczne podwórka”. W programie m.in. spektakl lalkowy pt. „Przygody Koziołka Matołka” teatru objazdowego VAŠKA z Torunia, czytanie bajek, gry i zabawy. Spotkanie odbędzie się w godz. 15-18. Wstęp wolny.

W programie:
-„Przygody Koziołka Matołka” teatru objazdowego VAŠKA - to spektakl lalkowy stworzony na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Spośród wielu przygód, które przeżył Koziołek Matołek w poszukiwaniu Pacanowa, autorzy spektaklu wybrali te, które pokazują odwagę, dobroć, mądrość oraz życzliwość wobec ludzi. Tytułowy bohater mimo swojego niezbyt pochlebnego imienia, wykazuje się sprytem i pomysłowością, co wprowadza widza w dobry humor. Publiczność chętnie poddaje się pogodnemu nastrojowi, a optymizm Koziołka zyskuje mu wiele sympatii i ciepła zarówno tych najmłodszych, jak i starszych widzów spektaklu. Perypetie niesfornego Koziołka jednocześnie uczą i bawią.
Teatr VAŠKA nawiązuje do tradycji dawnych wędrownych lalkarzy, którzy przemieszczali się z miejsca na miejsce i grali bawiąc i wzruszając publiczność. Ustawiali parawan na placach, lub w salach i swymi lalkami przedstawiali postaci, zdarzenia , prawdziwe historie.
-czytanie bajek
-zajęcia plastyczne
-zabawy ruchowe
-łamigłówki logiczne

Kolejne „Biblioteczne podwórka”: 13 sierpnia (Park Traugutta) i 10 września (Osiedle „Nad Jarem”). W programie spotkań: spektakle teatralne, zajęcia plastyczne, zabawy podwórkowe i inne atrakcje.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB