Wtorek, 16 lipca 2019. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Sprzedawała podrobione zegarki. Zatrzymali ją policjanci

2016-07-20 10:15:20 (ost. akt: 2016-07-20 10:18:25)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Policjanci z Elbląga, zwalczający przestępczość gospodarczą, zatrzymali we wtorek (19.07) 26-letnią kobietę, która oferowała do sprzedaży… zegarki. Oferowany przez nią towar był podrobiony.

— 26-letnia kobieta zamieszczała ogłoszenia dotyczące sprzedaży wspomnianych zegarków. Korzystała z portalu ogłoszeniowego oraz społecznościowego. Podawała swój numer telefonu, a następnie umawiała się na przekazanie towaru — informuje podkomisarz Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Po zatrzymaniu przez policjantów wyjaśniała, że nie ukrywała przed kupującym, iż zegarek nie jest oryginalny. Twierdziła również, iż nie wiedziała, że sprzedaż podróbek opatrzonych znanym logo jest zabroniona.
— Policjanci zabezpieczyli łącznie 31 sztuk zegarków. 26-latka zakupiła je na zagranicznym portalu, po to, żeby nimi handlować. Z policyjnych ustaleń wynika, że kobieta mogła sprzedać w Elblągu około kilkudziesięciu takich podrobionych zegarków. Teraz czeka ją odpowiedzialność karna z tytułu naruszenia chronionych prawem znaków towarowych — dodaje Nowacki.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mogłem mieć ale nie chciałem #2029995 | 188.146.*.* 20 lip 2016 12:17

    "Z policyjnych ustaleń wynika, że kobieta mogła sprzedać w Elblągu około kilkudziesięciu takich podrobionych zegarków." Czyli co, sprzedała więcej niż mogła sprzedać ? Bo jeżeli sprzedała ok. kilkudziesięciu takich podrobionych zegarów to tyle mogła sprzedać jak wynika z policyjnych ustaleń więc za co czeka ją odpowiedzialność karna ???

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)