Sobota, 6 marca 2021. Imieniny Jordana, Marcina, Róży

Krzywda dla dzieci

2016-07-25 18:22:40 (ost. akt: 2016-07-25 22:43:33)
Casting do koncertu "Krzywda & dzieci"

Casting do koncertu "Krzywda & dzieci"

Autor zdjęcia: Anna Dawid

"Idziemy do Zoo", "Mucha w mucholocie", ale również "Dmuchawce, latawce wiatr" czy "Babę zesłał Bóg" zabrzmiały w poniedziałek w elbląskim Ratuszu Staromiejskim. Swoje umiejętności zaprezentowały dzieci i młodzież z Elbląga i okolic, którzy chcą wystąpić podczas tegorocznej edycji Święta Chleba.

Na swoisty casting zaprosił Bartek Krzywda - muzyk, producent, klawiszowiec i kierownik muzyczny. Pracuje z dziećmi od dawna, a pod jego przewodnictwem mają one zawsze mnóstwo frajdy, ubaw po pachy, możliwość kreatywnego wykorzystania swoich zdolności, fajne koncerty i ... dużo pracy. Teraz Bartek wraz z Anną Łepek-Obrycką przygotowują koncert, który elblążanie usłyszą już 3 września, podczas drugiego dnia Święta Chleba.

— O repertuarze na razie nie mówię. Chcę zebrać dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat, które na scenie będą się wzajemnie uzupełniali. Tacy, którzy śpiewają, grają na instrumentach, rapują, tańczą czy wypuszczają bity. Szukamy także dzieciaków, którzy na scenie czują się jak ryba w wodzie i będą swoistymi konferansjerami, a nawet przygotują do koncertu dekoracje. Szukamy też takich, które mają tysiąc pomysłów na sekundę, których rozpiera energia i które po prostu mają ochotę coś zmalować. Dla każdego znajdzie się jakaś rola na scenie — podkreśla Krzywda.

Na pierwsze spotkanie w Ratuszu Staromiejskim przyszła m.in Julia Smujkis z Braniewa. 13-latka na scenie występuje już od kilku lat.
— Uczę się śpiewu w prywatnej szkole muzycznej już od dwóch lat i tą ścieżką w przyszłości chciałabym pójść. Lubię repertuar rozrywkowy, popowe piosenki młodzieżowe i disco. Początkowo chciałam dziś wystąpić z piosenką Tomasza Steńczyka „Przeznaczenia”, ale ostatecznie stanęło na hicie Michała Szpaka "Byle być sobą", który jest ostatnio bardzo popularny — mówi Julka.

Z dziećmi przyszli także rodzice.
— Udział w tym przedsięwzięciu może być doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, a tego w wakacje akurat im nie brakuje. Przez przypadek dowiedzieliśmy się o dzisiejszym castingu Wspieram córkę w jej marzeniach, widzę, jak doskonale sobie radzi, więc nie wahaliśmy się dziś przyjechać tu z Braniewa. Córka odnosi już pierwsze muzyczne sukcesy: dwa razy zdobyła trzecie miejsce w przeglądzie Kolęd i Pastorałek, Występowała na Dniach Braniewa, gdzie otrzymała już propozycję konkretnych, odpłatnych występów, m.in we Fromborku — mówi mama Julki, Agnieszka Smujkis.

Talent Julki docenia Bartek Krzywda.
— Spotkaliśmy się w maju podczas koncertu zagranego w Braniewie. Na scenie wystąpiło wtedy ok. 100 osób. Dzisiejszego spotkania nie będę traktował jak castingu. Biorę ich wszystkich, bo każdy talent i każda umiejętność się dla mnie liczy. Dopiero podczas prób sprawdzę, z jakimi głosami mam do czynienia, i jak je muzycznie „ustawić” na scenie — mówi Krzywda.
Kolejne spotkanie z chętnymi oraz zapisy odbędą się w poniedziałek, 1 sierpnia.
ASŹródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB