Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Kolejna wycieczka rowerowa. Tym razem wzdłuż Cieplicówki i Nogatu

2016-07-27 14:19:05 (ost. akt: 2016-07-27 14:21:19)

Autor zdjęcia: archiwum MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em’’ zaprasza na kolejną niedzielną wycieczkę rowerową po okolicach Elbląga. Tym razem miłośnicy dwóch kółek przejadą drogą widokową wzdłuż Cieplicówki i rzeki Nogat.

Niedzielna wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych, a także po płytach betonowych. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki.
- W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie oraz robienie zdjęć, a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru - informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Dla pierwszych 30 osób przygotowaliśmy odblaskowe opaski. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny. Start 31 lipca o godzinie 10.00 z rampy przy skrzyżowaniu ulic Mazurskiej i Odrodzenia. Dystans ok. 26 km.
Zakończenie wycieczki przy Miejscu Odpoczynku Rowerzystów (MOR) GreenVelo, przy ulicy Stawidłowej. Czas trwania imprezy to około 3 godziny. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na stronie MOSiR.
Tekst i fot. MOSiR

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. andro #2035917 | 89.70.*.* 29 lip 2016 13:12

    Byliśmy tydzien temu. Kupiliśmy sobie rowery w Indiana żeby nie za drogo i zaczęliśmy jeździć i mam nadzieję ze to powtórzymy. Miejsce wspaniałe, więc polecam :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)