Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Zwariowane gołąbki pokażą się na scenie

2016-07-28 18:17:00 (ost. akt: 2016-07-28 18:19:37)

Autor zdjęcia: CSE Światowid

Już jutro, 29 lipca na Scenie na Piętrze w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” wszyscy wrażliwi na sztukę będą mogli zobaczyć wyjątkowy spektakl pt. „Zwariowane gołąbki czyli dziwne oblicza miłości na opak odwróconej”. Prace nad nim trwają od poniedziałku, a zaprezentują go młodzi ludzie uczestniczący w półkoloniach literacko-teatralnych, trwających właśnie w ŚWIATOWIDZIE.

Półkolonie rozpoczęły się w poniedziałek, 25 lipca, już na pierwszych zajęciach wybrano tekst, który posłużył za punkt wyjściowy do stworzenia spektaklu – to „Księżniczka na opak wywrócona”. Jego autorów jest dwóch: Pedro Calderon de la Barca i Jarosław Marek Rymkiewicz. Hiszpański twórca napisał dwie wersje tej komedii, a polski poeta przetłumaczył drugą wersję oraz posiłkował się kilkoma pomysłami z wersji wcześniejszej.

- Powstały dwie scenki, w których nawiązywaliśmy do tekstu, ale resztę – jakieś ¾ spektaklu wymyśliliśmy sami – opowiadali uczestnicy półkolonii. – Bawimy się świetnie tworząc spektakl i mamy nadzieję, że widzowie będą się bawić równie znakomicie.

Zajęcia prowadzi Irena Adamiak – aktorka Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. W spektaklu inspiracją do scenek była tradycja komedii dell`arte.

- Tekst, nad którym pracujemy wybraliśmy wspólnie, ale najlepsze jest to, że my sami uczestniczymy w tworzeniu spektaklu i postaci, Pani Irena daje nam tylko wskazówki – dodają dzieciaki. – Mamy za sobą już pierwsze łzy, pot, krew i chwile zwątpienia, ale na jutro będziemy gotowi – deklarują.

Będzie to spektakl o tym, jak dziwnie zakochują się ludzie oraz historia małżeństwa, które cały czas się kłóci. Młodzi aktorzy będą przebrani w stroje arlekinów.

Wystąpią: Oliwia Bednarczuk, Justyna Łojewska, Maja Karpiuk, Wiktoria Mateusiak, Ewa Czapiewska, Sebastian Kostek, Faustyna Goerick, Mateusz Szapański, Julia Sulkowska, Rozalia Piotrowska, Dominika Cuprych, Karolina Komuda, Monika Ryńska, Wiktoria Ryńska, Aleksander Ludwiczak.

Spektakl odbędzie się w najbliższy piątek, 29 lipca o godz. 16.30 na Scenie na Piętrze w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Wstęp wolny. Liczba miejsc jest ograniczona.
CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB