Niedziela, 21 lipca 2019. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

W rocznicę Powstania Warszawskiego przelali swoją krew

2016-08-01 14:37:42 (ost. akt: 2016-08-01 14:35:45)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Lato to trudny okres dla pracowników punktu poboru krwi, kiedy do placówki przychodzi nawet o połowę mniej osób, niż w okresie przed i po wakacyjnym. W poniedziałek (1 sierpnia) okazją do zbiórki krwi były obchody 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.W centrum Elbląga już o 8 rano zaparkował mobilny krwiobus, w którym każdy mógł oddać rubinowy płyn. Chętnych było ponad 70 osób.
— Krew oddaję po raz pierwszy. Zawsze chciałam to zrobić, ale brakowało mi czasu. Teraz są wakacje i okazja sprzyja. Podoba mi się, że dzisiejszy pobór jest powiązany z rocznicą powstania, które dla mnie było demonstracją walki o Polskę. Jak każda sprawa także i ta poniosła ofiarę. Cywile i żołnierze przelali za naszą wolność krew, więc symbolicznie dziś oddam za to swoją i być może uratuję komuś życie — mówi elblążanka Anna Walewska.

Każdy kto przyłączył się do akcji „Przelej krew dla powstania warszawskiego” otrzymał okolicznościową wlepkę z symbolem Polski Walczącej.
W rocznicę godziny „W” elblążanie i władze miasta spotkają się (o godz.17) pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego, gdzie wygłoszony zostanie apel pamięci poległych. Uroczystościom towarzyszyła będzie salwa honorowa, zapłoną również znicze.
Aleksandra Szymańska

Więcej a akcji przeczytasz w piątkowym (5 sierpnia) wydaniu Dziennika Elbląskiego

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB