Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Nareszcie będziemy mogli chodzić z Sylwią na spacery

2016-08-05 12:14:05 (ost. akt: 2016-08-05 12:16:22)

Autor zdjęcia: Rotary Club Elbląg Centrum

Rotary Club Elbląg Centrum ufundował pełen pakiet rehabilitacyjny na okres wakacji, opiekę neurologopedy oraz nowoczesny ssak sieciowo-bateryjny i sokowirówkę dla niepełnosprawnej Sylwii z Elbląga. Sylwia w dzieciństwie była zdrową, normalnie rozwijającą się dziewczynką. Jej stan zaczął gwałtownie pogarszać się w 2004 roku.

- Córeczka miała wtedy 8 lat. Na początku narzekała, że boli ją nóżka. Zaobserwowaliśmy że wyraźnie na nią utyka – wspomina tata dziewczynki.

Gdy tata opowiada o kolejnych wizytach u lekarzy i problemach z rozpoznaniem schorzenia, mama dziewczynki wychodzi z pokoju, by nie pokazywać swoich łez. Łez żalu i bezsilności wobec choroby.

Sylwia cierpi na postępujący niedowład czterokończynowy, ma rurkę tracheostomijną i jest karmiona poprzez sondę umieszczoną w żołądku. Opieka nad taką osobą wymaga wiele pracy i cierpliwości, a mimo to, gdy patrzymy na to dziecko, widzimy, że jest kochane i bardzo zadbane.

Środki na rehabilitację i zakup ssaka przekazał Marcin Kołoda, a sokowirówkę Anna Wadecka. Oboje są członkami RC Elbląg Centrum.

Radość rodziców była ogromna. – Nareszcie mamy mały i lekki, a przede wszystkim niezawodny ssak. Teraz będziemy mogli chodzić na spacery z Sylwią, nie obawiając się o jej bezpieczeństwo – powiedziała z radością mama, pani Anna.
RC Elbląg Centrum

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB