Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Czerwony kapturek, wilk i teatr, teraz czas na Billa Bombadilla

2016-08-11 12:36:05 (ost. akt: 2016-08-11 12:38:35)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Beczka śmiechu, moc radości, wilcze knucia i kapturkowe przygody. A do tego teatralne maski i wielkie bajkowe postacie na kijach od szczotek. Rozbójnicka ekipa po raz trzeci szalała pod Ratuszem Staromiejskim.Tym razem małym i dużym odbiorcom rodzinnych akcji artystycznych zaprezentował się fenomenalny Teatr Barnaby. Połączenie marionetek i niebanalnej osobowości artysty doprowadziło do gromkich salw śmiechu jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem spektaklu. A i w trakcie jego trwania co chwilę rozlegały się okrzyki radości. Historia dziewczynki, którą wszyscy znają rozbawiła do łez, zaś możliwość samodzielnego poprowadzenia marionetki po zakończeniu bajki była nie lada gratką. Na dodatek tuż po spektaklu plac przed Ratuszem zamienił się w wielką pracownię masek. Przestrzeń wypełniło stado wilków i silnie reprezentowana grupa czerwonych kapturów pod przewodnictwem dwóch teatralnych gigantów, zbudowanych przez uczestników zabawy. Były tańce, hulańce, gonitwy i swawole. „Nadal nie możemy uwierzyć ile osób przybyło na zbójnicką akcję – podkreślają organizatorzy - nasze rozrabiackie serca rosną z dumy i radości.”

Kolejne spotkanie już 21 sierpnia (godz. 15.00), jak zawsze przed Ratuszem Staromiejskim. Tym razem teatralnym gościem będzie Bill Bombadill ze swoim show a po spektaklu wrota otworzy uliczny cyrk, czyli warsztaty dla małych i dużych.

Wszyscy zainteresowani mogą podejrzeć, co dzieje się w ramach „Rozbójników na ulicy”, oglądając przygotowywane przez organizatora – Spółdzielnię Socjalną IDEA – filmy.
Projekt „Rozbójnicy na ulicy” realizowany jest przez Spółdzielnię Socjalną IDEA przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB