środa, 18 października 2017. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku

2016-08-13 12:00:00 (ost. akt: 2016-08-15 12:13:12)
Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku

Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Trwają przygotowania do organizowanego po raz piąty Jarmarku św. Bartłomieja w Pasłęku. 21 sierpnia pasłęcki dziedziniec zamkowy stanie się areną dawnych gier i konkursów, inscenizacji i scenek historycznych.

Jarmark św. Bartłomieja to coroczna impreza organizowana przez mieszkańców Pasłęka. 21 sierpnia zamkowy dziedziniec zapełnią kramy i stragany. Wśród nich będą przechadzać się kuglarze i mieszczanie odziani w historyczne stroje. Nieopodal dzieci, młodzież i dorośli będą strzelali z łuków, grali w gry sprzed setek lat, próbowali swoich sił w rękodziele.

— Raz w roku, w średniowiecznym grodzie, można odnaleźć w sobie rycerską naturę lub poczuć się jak dama sprzed wieków. Tego dnia pasłęcki dziedziniec zamkowy stanie się areną dawnych gier i konkurencji, inscenizacji i scenek historycznych. Jak przystało na średniowieczny jarmark, nie zabraknie rękodzieła, kramarzy oferujących dzieła lokalnych twórców oraz muzyki na żywo — zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Goście, dla których przyglądanie się inscenizacjom historycznym to za mało, mogą wziąć udział w tradycyjnym już konkursie na najciekawsze przebranie historyczne, a przedstawiciele sąsiednich gmin zmierzą się w turnieju z nietypowymi konkurencjami. W programie imprezy znalazł się również pokaz bursztynnika, pokaz tańca z ogniem oraz koncerty. Jak co roku mieszkańcy i goście spróbują opleść pasłęckie średniowieczne mury łańcuchem dłoni.

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej „Kuźnia Pruska” i przyjaciele zapraszają do udziału mieszkańców okolic, wystawców i organizacje pozarządowe. Cały czas prowadzona jest rejestracja stanowisk. Organizatorzy zachęcają wszystkich przedsiębiorców i organizacje do wysyłania zgłoszeń: swal.paslek@gmail.com lub v.jarmark.sw.bartlomieja@gmail.com.

Dzień wcześniej, 20 sierpnia, w kościele św. Bartłomieja odbędzie się Noc Bacha – koncert na wyjątkowym instrumencie, organach Andreasa Hildebrandta, organizowany przez rzymskokatolicką parafię św. Bartłomieja.
red.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB