środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Wygraj lekturę na wakacje

2016-08-13 14:00:00 (ost. akt: 2016-08-12 13:44:09)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczk

Mamy dla was książki na sierpniowe dni. Zapraszamy do konkursu.

Eustacia „Taisy” Cleary kochała w życiu trzech mężczyzn: Bena Ransoma, kolegę ze szkoły, swojego brata bliźniaka Marcusa i Wilsona Cleary, uczonego wynalazcę, podrywacza, milionera i błyskotliwego dupka - swojego ojca. Przed siedemnastoma laty Wilson porzucił żonę i dwoje dzieci dla nowej rodziny. Od tamtego czasu Taisy widziała się z nim tylko raz. A teraz, dwa tygodnie po ciężkim zawale, Wilson wzywa córkę do swojego domu. Taisy szybko się przekona, że Wilson nadal jest oziębły i władczy, a Ben, jej dawny chłopak, wciąż chowa do niej urazę. Mimo wszystko ma nadzieję na odnowienie tej znajomości. Niełatwa okazuje się również relacja z 16-letnią Willow, przyrodnią siostrą zaborczo zazdrosną o ojca.

„Jedyna”, autorstwa Marisy De los Santos, jest wyrazistą, zabawną, nostalgiczną powieścią o sile więzi rodzinnych i nierzadko mrocznych zakamarkach ludzkiego serca. Marisa De Los Santos, autorka bestsellerów „New York Timesa”, wielokrotnie nagradzana poetka z doktoratem z literatury, mieszka wraz z mężem i dwójką dzieci w Wilmington w stanie Delaware. Na polskim rynku „Jedyna” ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

„Dziewczyna z kabaretu” to wydane pod nowym tytułem długo wyczekiwane wznowienie powieści Manuli Kalickiej „Rembrandt, wojna i dziewczyna z kabaretu”. Warszawa, wrzesień 1939 r. Irena Górecka, młoda tancerka z kabaretu, ucieka z bombardowanej stolicy wraz ze swoim sąsiadem Witoldem Kiersnowskim i jego szoferem. Kiersnowski, urzędnik jednego z ministerstw, przewozi bardzo cenny obraz, autoportret Rembrandta, który jest własnością pewnej hrabiny, a z obawy przed Niemcami ma zostać wywieziony do Szwajcarii. Niestety, w czasie drogi Kiersnowski i szofer giną, a Irena zostaje sama z Rembrandtem. W dodatku znajduje małego, żydowskiego chłopca, który stracił matkę. Od tej chwili Irence grozi podwójne niebezpieczeństwo, związane zarówno z ukrywaniem Rembrandta jak i żydowskiego dziecka. „Dziewczyna z kabaretu” na polskim rynku ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Jeżeli chcesz otrzymać jedną z opisywanych książek, to wyślij sms pod nr 71160. W treści sms-a napisz za co lubisz książki i tytuł wybranej pozycji (treść sms-a: de.dd.odpowiedź). Na wszystkie sms-y czekamy od dzisiaj do najbliższego czwartku (18.08) do godz. 20. Koszt jednego sms to 1,23 zł z VAT. Książki otrzymają autorzy najciekawszych odpowiedzi. Ze zwycięzcami konkursu skontaktujemy się w sprawie odbioru nagród. Regulamin na www.dziennikelblaski.pl.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB