Poniedziałek, 23 października 2017. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

The Brag Pack w Mjazzdze

2016-08-13 20:16:22 (ost. akt: 2016-08-13 17:21:53)
The Brag Pack

The Brag Pack

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

21 sierpnia w klubie Mjazzga wystąpi The Brag Pack.

Kwartet „The Brag Pack“ to międzynarodowa formacja młodych muzyków jazzowych, która powstała na początku 2011r. Spotkali się podczas studiów na Wydziale Jazzu w Conservatorium van Amsterdam.

Wzajemna pasja członków zespołu do gry z mocnym napędem doprowadziła do powstania tej grupy. „The Brag Pack“ gra własne kompozycje energicznie i interaktywnie, co tworzy w całości spójne i bardzo intensywne w odbiorze widowisko. Szeroki repertuar obejmuje utwory z nowoczesnym podejściem do swingu oraz solidny groove i improwizacje free.

Zespół tworzą znakomici istrumentaliści: Daniel Mester (Węgry) - saksofon, Sri Hanuraga (Indonezja) - fortepian, instrumenty klawiszowe, Paul Rutschka (Niemcy) - bas, Andris Buikis (Łotwa) - perkusja oraz gościnnie: Kinga Pruś (Polska) - vocal.

Każdy z nich ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia na różnych międzynarodowych festiwalach jazzowych. Promując ich debiutancki album "Just Braggin“ zespół intensywnie koncertował w Holandii, Niemczech i Indonezji występując w prestiżowych klubach i festiwalach, takich jak Bimhuis w Amsterdamie, Birdland w Hamburgu i ASEAN Jazz Festival w Batam.

Zespół występował tez kilka razy w Polsce m.in. na Świdnickich Nocach Jazzowych, Jazz Travel w Sopocie, Hanza Jazz Festival i Jazz Od Nowa Festiwal, zjednując sobie wielką sympatię i ogromne zainteresowanie słuchaczy. Zespół został tez zaproszony na Festiwal Jazzbląg 2015 w Elblągu, gdzie został okrzyknięty odkryciem festiwalu.

Początek koncertu o godz. 20.15.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB