Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Wygraj lekturę na sierpniowe dni

2016-08-20 10:00:00 (ost. akt: 2016-08-19 14:20:14)

Autor zdjęcia: arch. wydawnictwa

Dla naszych Czytelników mamy do wygrania książki. Zapraszamy do konkursu.

Największą miłością Heleny był teatr. Najdotkliwiej przekonała się o tym jej córka. Choć Helena pragnęła stworzyć małej Glorii prawdziwy dom, nie potrafiła być matką. Marzyła o graniu wielkich ról na najświetniejszych scenach, a dziecko było tylko przeszkodą w drodze do sławy. Gloria, odtrącona przez mamę, całą swoją miłość przelała na babcię Różę - silną i kochającą kobietę, która przeżyła dwie wojny i powstanie warszawskie. Pani Róża stała się dla wnuczki najlepszą matką, najbliższą przyjaciółką i mentorką. To właśnie jej ciepłe i mądre słowa były dla dziewczynki otuchą w ciężkich chwilach.

Czy jednak rady babci wystarczą, by Gloria odnalazła siebie i swoje szczęście? „Opowiem o niej” Jolanty Guse to opowieść o trzech pokoleniach kobiet z jednej rodziny, wpleciona w historię Polski. Róża, Helena, Gloria - każda z nich chce być szczęśliwa. I dla każdej szczęście jest czymś innym. Na polskim rynku ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

„Łaskun” Katarzyny Puzyńskiej to kolejna książka wydana przez Prószyński i S-ka. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agaty Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Lackberg.
W domu pewnego bezrobotnego sędziego policja odkrywa makabryczną inscenizację.

Sprawca stworzył postać składającą się z rozczłonkowanych zwłok prawnika i nieznanej kobiety. Wkrótce okazuje się, że na miejscu zbrodni znajduje się dowód obciążający aspiranta Daniela Podgórskiego. Odkrycie tożsamości drugiej ofiary tylko pogarsza sytuację policjanta. Czyżby to Daniel był mordercą? A może to ktoś z komendy chce go wrobić w podwójne zabójstwo? Ale skoro Podgórski jest niewinny, to dlaczego ucieka?

Jeżeli chcesz otrzymać jedną z opisywanych książek, to wyślij sms pod nr 71160. W treści sms-a napisz za co lubisz książki i tytuł wybranej pozycji (treść sms-a: de.dd.odpowiedź). Na wszystkie sms-y czekamy do najbliższego czwartku (25.08) do godz. 20. Koszt jednego sms to 1,23 zł z VAT. Książki otrzymają autorzy najciekawszych odpowiedzi. Ze zwycięzcami konkursu skontaktujemy się w sprawie odbioru nagród. Regulamin na www.dziennikelblaski.pl.
red.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB