Szczypiorniści Mebli Wójcik wygrali turniej w Malborku

2016-08-21 17:20:50(ost. akt: 2016-08-21 17:20:35)

Przygotowujący się do gry w superlidze piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg wygrali turniej w Malborku.
W dwudniowym turnieju udział wzięły cztery zespoły: mistrz Mołdawii Olimpus 85 Kiszyniów, Pomezania Malbork, Warmia Traveland Olsztyn i beniaminek superligi Meble Wójcik Elbląg.
Najlepiej w tym turniej spisali się „Meblarze”, którzy odnieśli trzy zwycięstwa i wywalczyli główne trofeum. Trzeba wspomnieć, że elblążanie wystąpili mocno osłabieni, bo kontuzje leczą Jakub Olszewski, Kamil Netz, Michał Tórz i Damian Malandy.

Pomezania Malbork — Meble Wójcik Elbląg 20:27 (13:14)
W 10. min było 6:5 dla Pomezanii i był to jej ostatnie prowadzenie w tym spotkaniu, chociaż zawiesiła poprzeczkę wysoko. W drugiej połowie elblążanie zagrali z większą determinacją, a przy tym lepiej w obronie i odnieśli wysokie zwycięstwo.

W drugim spotkaniu pierwszego dnia ubiegłoroczny zdobywca pucharu Olimpus 85 Kiszyniów pokonał wysoko Warmię Traveland Olsztyn 36:23 (20:12). Już do przerwy Mołdawianie zapewnili sobie zwycięstwo, a najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny okazał się Artiom Mogilla zdobywca 11 goli.

Meble Wójcik — Olimpus 31:21 (5:18)
Od początku zawodnicy trenera Jacka Będzikowskiego uzyskali wyraźną przewagę i po 17. min prowadzili aż 11:3. Olimpus miał wielkie problemy z przedarciem się przez elbląską obronę, gdzie na dodatek bardzo dobrze bronił Bartosz Dudek. Po przerwie elblążanie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i wygrali ostatecznie różnicą 10 goli.

Polski Cukier Pomezania — Warmia Traveland 22:29 (11:14)
W pojedynku dwóch I-ligowców lepsi okazali się olsztynianie i tym sam udowodnili, że w lidze nadal będą należeć do czołowych drużyn.

Meble Wójcik — Warmia Traveland 28:19 (15:9)
— Od samego początku dyktowaliśmy warunki gry i prowadziliśmy — mówi Łukasz Kuliński, dyrektor elbląskiego klubu. — Olsztynianie ani razu nie prowadzili. W 16. min przegrywali: 4:8, w 34. min 10:18, w 51. min 16:25 i tę 9-bramkową przewagę utrzymaliśmy do końca.

Pomezania — Olimpus 26:29 (13:15)

Zwycięzcy grali w składzie:
Dudek, Fiodor, Ram — Malczewski -12 bramek w 3 meczach, Dorsz 10, Paweł Adamczak 5, Janiszewski 9, Szopa 9, Nowakowski 8, Piotr Adamczak 16, Kupiec 11, Żółtak 3.