Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Lubisz tańczyć i chcesz przeżyć aktorską przygodę? Przyjdź na casting do teatru

2016-08-22 11:45:27 (ost. akt: 2016-08-22 15:21:02)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Dobiega końca przerwa urlopowa w elbląskim Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Niebawem pojawią się aktorzy i od razu rzucą się w wir pracy. A tej już do końca roku nie zabraknie.

Aktualnie w przygotowaniu są dwie premiery. Pierwsza z nich to „Nie wszystko czerwone – Wysocki i Okudżawa”, która będzie wystawiona na Małej Scenie. Spektakl oparty jest na utworach dwóch wielkich rosyjskich bardów – Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy. Spektakl będzie składał z dwóch części – pierwsza to wojna i jej skutki, druga część lżejsza, obyczajowa. Sztukę „Nie wszystko czerwone – Wysocki i Okudżawa” wyreżyseruje Marcin Sosnowski, a Aleksander Trąbczyński przygotowuje scenografię i kostiumy. Na scenie zobaczymy i usłyszymy Annę Suchowiecką, Artura Hauke, Krzysztofa Kolbę, Mikołaja Ostrowskiego i Adama Plewińskiego. Premiera 17 września o godzinie 17.17 na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka.

Natomiast już jutro, 23 sierpnia, ruszają próby do spektaklu „Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale” autorstwa ojca polskiej sceny narodowej Wojciecha Bogusławskiego. Ta premiera będzie wielkim wydarzeniem – uświetni obchody 40. lecia Teatru im. Aleksandra Sewruka, 40. lecia samodzielnej sceny teatralnej w Elblągu. Będzie to wielkie przedsięwzięcie, na Dużej Scenie zobaczymy cały zespół aktorski Teatru Sewruka, gościnnie grających aktorów – Martę Bacajewską i Jerzego Michalskiego, chór, tancerzy i statystów. Grać będzie Orkiestra Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu pod batutą Wojciecha Karpińskiego. Spektakl wyreżyseruje wybitny choreograf, pedagog i reżyser Emil Wesołowski, scenografia i kostiumy będą autorstwa Tatiany Kwiatkowskiej. Premiera odbędzie się 19 listopada na Dużej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka. Zapraszamy!

I jeszcze jedno zaproszenie, a w zasadzie ciekawa propozycja dla młodych osób, które ukończyły 16 lat. W Spektaklu „Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale” na scenie zobaczymy tancerzy. Właśnie jutro na Małej Scenie Teatru Sewruka odbędzie się casting, na który zapraszamy wszystkich którzy lubią tańczyć i chcieliby przeżyć niezapomnianą przygodę, jaką jest występ na scenie Teatru. Casting rozpocznie się o godzinie 14.30 na Małej Scenie Teatru Sewruka (wejście od ulicy Teatralnej). Zapraszamy!
Janusz Salmonowicz rzecznik prasowy Teatru im. Aleksandra Sewruka

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB