Czwartek, 28 maja 2020. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Elbląskie Święto Chleba. Biblioteka Elbląska przygotowała kilka atrakcji [program]

2016-08-28 12:00:00 (ost. akt: 2016-08-26 09:16:03)
Trwają przygotowania do sobotniego kiermaszu

Trwają przygotowania do sobotniego kiermaszu

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Podczas Elbląskiego Święta Chleba wiele atrakcji będzie czekało także na elblążan w Bibliotece Elbląskiej przy ul. św. Ducha. Kiermasz książek za 1 zł, rozgrywki gier planszowych, Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza — to wszystko już w najbliższą sobotę (3.09) podczas rodzinnego pikniku w bibliotece.

Co w najbliższą sobotę (3.09) będzie się działo w Bibliotece Elbląskiej przy ul. św. Ducha 5?

• godz. 9-15, kiermasz książki (sala "U św. Ducha")
Druga w tym roku edycja kiermaszu książek za 1 zł, na którym znajdzie się kilka tysięcy książek wycofanych z bibliotecznego księgozbioru: książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy, a także literatura piękna dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

• godz. 10-16, gry planszowe dla dzieci i dorosłych (dziedziniec biblioteki)
W ramach cyklu „Planszówkowy zawrót głowy” (organizowanego przez Stowarzyszenie Edukacyjne VAMOS i Filię nr 5 na Osiedlu Zawada), tym razem w wydaniu "plenerowym".

• godz. 12-14 Narodowe Czytanie: „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza (dziedziniec biblioteki)
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 r. Została wtedy zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Rok później w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w 2014 r. „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W ubiegłym roku czytaliśmy „Lalkę” Bolesława Prusa. Tegoroczną lekturą jest „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Narodowe Czytanie odbywa się pod honorowym patronatem pary prezydenckiej RP.
W południe na bibliotecznym dziedzińcu fragmenty powieści przeczytają aktorzy Teatru im. A. Sewruka w Elblągu. Zapraszamy do włączania się w czytanie!

• godz. 14-16 spotkanie z cyklu „Zielone lato w bibliotece” (dziedziniec biblioteki)
"Zielone lato w Bibliotece" to cieszący się ogromną popularnością cykl spotkań poświęconych właściwościom ziół oraz ich wykorzystywaniem w kuchni i ziołolecznictwie. Cykl ten jest inspirowany unikalną kolekcją zielników, znajdującą się w zbiorach zabytkowych Biblioteki Elbląskiej. Tym razem o „Ziołach w wierzeniach ludowych” opowie Justyna Bekier – studentka kierunku „Zielarstwo i terapie roślinne” na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB