Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Latawcowe szaleństwo w Sztutowie i Kątach Rybackich

2016-09-01 17:55:54 (ost. akt: 2016-09-01 13:55:21)

Autor zdjęcia: Fundacja Strefa Mocy

Skończyły się wakacje, ale lato trwa. W najbliższy weekend (3-4 września) będzie dobra okazja, by wybrać się nad morze do Sztutowa i Kątów Rybackich, gdzie po raz czwarty Fundacja Strefa Mocy organizuje imprezę latawcową pod nazwą KITEWEEKEND.

Imprezy latawcowe zaplanowano na sobotę 3 września w Sztutowie i niedzielę 4 września w Kątach Rybackich (godz. 11-15). Przez dwa dni będzie okazja zobaczyć pokazy latających konstrukcji – ryb, ośmiornic, smoków czy tradycyjnych latawców chińskich i starojapońskich oraz wirujących turbin i rotorów dochodzących do kilkunastu metrów. Na Mierzeję zaproszeni zostali pasjonaci latawców z Trójmiasta, którzy zaprezentują swoje własne konstrukcje oraz pokażą latawcowe akrobacje.
Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Każde dziecko będzie mogło złożyć swój latawiec i popuszczać go na plaży, będzie oczywiście tak lubiane malowanie buzi w latawcowe wzory oraz wzbudzająca największe emocje zabawa w łapanie latających cukierków, podwieszonych pod linkę latawca i spadają wprost do rąk ucieszonych dzieci. Przygotowane zostaną również specjalne pola do gry w bule (gra wykorzystująca metalowe kule pochodząca z Francji).

KITEWEEKEND będzie także podsumowaniem i finałem projektu prowadzonego przez Fundację Strefa Mocy w gminie Sztutowo p.n. „Wakacje z latawcami”. Podczas zajęć w świetlicach środowiskowych gminy, dzieci konstruowały i ozdabiały latawce. Efekty ich pracy będzie można także zobaczyć nad plażą podczas weekendowej imprezy.

Organizatorzy zapraszają całe rodziny.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB