Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Tworzyli Bliżej Natury w Bronikowie

2016-09-03 16:00:00 (ost. akt: 2016-09-02 13:18:26)
21 artystów uczestniczyło w plenerze

21 artystów uczestniczyło w plenerze

Autor zdjęcia: arch. OK w Młynarach

XVIII Ogólnopolski Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Bliżej natury” trwał od 20 do 27 sierpnia.

Uczestniczyło w nim 21 artystów, malarze: Tadeusz Bury, Gabriela Badurek, Małgorzata Krause, Teresa Konopka, Natalia Shinkarenko, Marina Schnitkova, Natalia Pisarenko, Blanka Skórczyńska, Małgorzata Kordylewska, Krzysztof Jungnikiel, Sławomir Zawistowski, Barbara Wiśniewska, Łukasz Dymiński, Katarzyna Gąsińska, Michał Gąsiński, Paweł Galiński oraz rzeźbiarze: Andrzej Klonowski, Norbert Kornacki, Jan Lewicki, Władysław Weremko.

W ciągu siedmiu dni powstało około czterdziestu obrazów, kilkanaście grafik oraz trzy rzeźby. Wszystkie prace można było oglądać, jak i kupować w Bronikowie. Artyści przywieźli też wykonane wcześniej prace. Małgorzata Krause pochwaliła się pięknymi witrażami i malowanymi w kwiaty kapeluszami. Norbert Kornacki i Andrzej Klonowski zaprezentowali rzeźby i płaskorzeźby. Barbara Wiśniewska przywiozła obrusy, serwetki i poduszeczki do igieł, które cieszyły się zainteresowaniem wśród nabywców.

Wszyscy artyści otrzymali podziękowania i dyplomy z pamiątkowym zdjęciem z pleneru. Prace, które powstały na plenerze zostaną zaprezentowane na wystawie w Ośrodku Kultury w Młynarach zaplanowanej na 9 września.

W minioną sobotę odbyło się uroczyste zakończeniu pleneru z udziałem władz gminy Młynary, zaproszonych gości oraz mieszkańców Młynar. Organizatorami pleneru „Bliżej natury” byli: Ośrodek Kultury w Młynarach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młynar.
oprac.daw

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. J-23 #2059964 | 31.0.*.* 6 wrz 2016 14:21

    Bbardzo dobra impreza zakrapiana alkoholem zgodnie z zasadami PSL i UBECJI na koszt gminy. Obywatelu gminy wiesz gdzie idą twoje podatki,to przyjrzyj się bliżej tej imprezie , czy ona jest ci potrzebna do codziennej ponurej rzeczywistości,może czas najwyższy myśleć o chlebie a nie o igrzyskach w tej miejscowości.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz