Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

To było gorące lato dla przewodników PTTK w Elblągu. "Rekordowa liczba turystów"

2016-09-09 16:07:36 (ost. akt: 2016-09-09 16:21:42)
Turyści na starówce mogą zwiedzać m.in. wieżę katedry św. Mikołaja, z prawej Kamil Zimnicki, rzecznik prasowy elbląskiego PTTK

Turyści na starówce mogą zwiedzać m.in. wieżę katedry św. Mikołaja, z prawej Kamil Zimnicki, rzecznik prasowy elbląskiego PTTK

Autor zdjęcia: Ryszard Biel/Michał Kalbarczyk

Przede wszystkim zauważamy coraz większe zainteresowanie turystów naszym miastem i okolicami — tak Kamil Zimnicki, rzecznik prasowy elbląskiego PTTK, podsumowuje kończące się lato. — W samym czerwcu mieliśmy ponad 30 zamówień na wynajęcie przewodnika. Od czerwca do początku września nasi przewodnicy oprowadzili po Elblągu i okolicach ponad pięć tysięcy turystów.

Jak dodaje Kamil Zimnicki, ponad pięć tysięcy turystów oprowadzonych przez przewodników elbląskiego PTTK, to absolutny rekord w porównaniu do ubiegłych lat.
— Co ciekawe, pomimo końcówki sezonu turystycznego, zainteresowanie Elblągiem tak mocno nie spada jak w ubiegłych latach. Z pewnością jednym z powodów takiego zainteresowania jest fakt, że Polacy coraz chętniej urlop spędzają w kraju. Ma to oczywiście związek z codziennymi doniesieniami o skomplikowanej sytuacji geopolitycznej w wielu, popularnych dotychczas, miejscach wypoczynku turystów za granicą. Ale z drugiej strony, z coraz lepszymi warunkami do uprawiania turystyki w naszym kraju — dodaje.

W wakacje elbląski PTTK był organizatorem "Sobót z przewodnikiem. Uczestnicy tych wycieczek odwiedzali najciekawsze miejsca Elbląga i nie tylko. Zabytkowy tramwaj Konstal 5N kursował po historycznej i najstarszej trasie linii tramwajowej w Elblągu - od pętli przy ul. Marymonckiej do pętli przy ul. Saperów.
— Cała akcja przyciągnęła do Elbląga miłośników komunikacji miejskiej z całej Polski w tym m.in. z Poznania, Gdańska, Koszalina czy Warszawy, ale również zagranicy, w tym z Niemiec, Anglii i Węgier. W przejażdżkach wzięło udział prawie dwa tysiące osób. Cieszymy się, że tramwaj ruszył na tory, a nie jak wcześniej zakładano nie stanął pod Bramą Targową. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy ten sukces — podsumowuje Zimnicki.

W sobotę (10.09) rusza kolejna akcja PTTK - cykl wycieczek pod hasłem „Z przewodnikiem PTTK za miasto”
— Coraz częściej elblążanie interesują się swoją małą ojczyzną, co zauważyliśmy na naszych wycieczkach, bo chętnych jest coraz więcej — mówi rzecznik PTTK. — Bogactwo ziemi elbląskiej, czyli fakt, że z jednej strony mamy Wysoczyznę Elbląską, a z drugiej depresyjne Żuławy Wiślane stwarza niesamowite możliwości, jeśli chodzi o organizację jakiejkolwiek turystyki. Chcemy zaprosić elblążan do odkrycia ich małej ojczyzny zupełnie na nowo. Na początek wycieczka do Pasłęka i okolic. W wycieczkach może wziąć każdy, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Wszelkie informacje w tym programy wyjazdów będą dostępne na naszej stronie internetowej oraz na naszym profilu na Facebooku. Można także odwiedzić nas przy ulicy Krótkiej 5 lub zadzwonić.
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB