Turniej Czterech Trenerów. O pierwsze miejsce zagrają Trefl i Politechnika

2016-09-10 21:10:21(ost. akt: 2016-09-10 21:26:18)
W pierwszym sobotnim meczu Politechnika pokonała Indykpol

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Za nami pierwszy dzień siatkarskiego Turnieju Czterech Trenerów o puchar prezydenta Elbląga. To okazja, żeby zobaczyć w akcji najlepszych polskich siatkarzy i nie tylko. W niedzielę (11.09) o pierwsze miejsce powalczą Lotos Trefl Gdańsk i Politechnika Warszawska.
Turniej Czterech Trenerów został zorganizowany w Elblągu po raz drugi. Do rywalizacji stanęły cztery drużyny, które przygotowują się do nowego sezonu w siatkarskiej PlusLidze. Przed rokiem najlepszy okazał się AZS Indykpol Olsztyn, ale już wiadomo, że nie powtórzy tego sukcesu.

Pierwszego dnia siatkarze z Olsztyna zmierzyli się z Politechniką Warszawską, która przyjechała do Elbląga m.in. z Pawłem Zagumnym w składzie. Spotkanie rozpoczęło się po myśli olsztynian, którzy wygrali pierwszego seta 25:21. Najbardziej zacięty przebieg miał drugi set, wygrany przez Politechnikę 27:25. W dwóch kolejnych także drużyna ze stolicy była lepsza i to ona zagra o pierwsze miejsce.

W drugim meczu tego dnia faworyt Lotos Trefl Gdańsk bez większych problemów pokonał Espadon Szczecin 3:0.

W niedzielę zwycięzcy zagrają o pierwsze miejsce, wcześniej zostanie rozegrane spotkanie, którego stawką będzie trzecie miejsce. Turniej jest rozgrywany w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135.