środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Z tęsknoty za zimą

2016-09-11 14:00:40 (ost. akt: 2016-09-11 11:44:13)

Autor zdjęcia: Lucyna Niepokorowicz

U schyłku lata, w najbliższy piątek (16.09), w bibliotece na Zawadzie odbędzie się wernisaż wystawy, która powstała z tęsknoty za zimą. „Gdzie są zimy z tamtych lat” - to tytuł wystawy fotograficznej elblążanki Lucyny Niepokorowicz. Początek o godz. 18. Wstęp bezpłatny.

Lucyna Niepokorowicz o wystawie:
— Tak często słyszę w wypowiedziach ludzi tęsknotę za ciepłymi krajami. W moim odczuciu fakt, że urodziłam się i mieszkam w geograficznej strefie umiarkowanej jest stałym źródłem zadowolenia. Bo ileż w tej zmienności czterech pór roku jest czaru i piękna...
I zawsze jest na co czekać. A to na wiosenne przebudzenie, to znów na upalne lato. Spokój jesieni z przepyszną orgią barw zapada w duszę, a słotne dni niosą smutek i zadumę. A potem powinna nastać zima – mroźna i biała, otulająca śniegiem uśpione rośliny i drzewa.
Niestety zmiany klimatyczne są powodem, że te tak charakterystyczne dla zimy zjawiska występują coraz rzadziej.
Stąd pomysł na wystawę zdjęć, które jeszcze przed kilku laty udało mi się wykonać podczas dni tzw. „fotograficznej pogody”. Mam nadzieję , że przypomną uroki zimy i przekonają o pięknie tej pory roku.
Jest to druga moja wystawa fotograficzna w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej. Ubiegłoroczna ekspozycja nosiła tytuł „Elbląg – lata 90.” i dotyczyła początków mojego fotografowania. Jest to również moja odpowiedź na często zadawane mi pytanie „Czy jeszcze fotografuję”...

Biblioteka na Zawadzie mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1 przy ul. Rodziny Nalazków 20 w Elblągu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB