Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Orange Trane z nową płytą w Mjazzdze

2016-09-12 13:15:56 (ost. akt: 2016-09-12 13:16:42)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

We wtorek 13 września Mjazzga zaprasza na pierwsze z kilku jesiennych spotkań ze świetnymi jazzowymi grupami. Orange Trane Acoustic Trio zagra materiał z najnowszej płyty zespołu - "Interpersonal Lines".

Orange Trane to grupa z półki "czyste piękno i totalna perfekcja". Ilekroć panowie pojawiają się na scenie, słuchaczom towarzyszą silne emocje i poczucie obcowania z muzyką najwyższych lotów. Nie dziwi to, wszak wszyscy muzycy zespołu od lat zaliczani są do czołówki polskich instrumentalistów, a wydawane przez nich płyty zarówno wspólnie, jak i te indywidualne czy we współpracy z innymi muzykami nieustannie cieszą się dobrymi recenzjami i entuzjastycznym przyjęciem melomanów.

Elbląska Mjazzga ma szczęście gościć trio Dominika Bukowskiego, Piotra Lemańczyka i Tomasza Łosowskiego po raz trzeci, tym razem z materiałem z najnowszej płyty zatytułowanej "interpersonal Lines", nagranej wspólnie z brytyjskim saksofonistą Soweto Kinch'em. I choć każdy z muzyków grupy pojawiał się już Mjazzdze z innymi świetnymi składami, perspektywa posłuchania Orange Trane Acoustic Trio niezmiennie wywołuje podekscytowanie, ponieważ w ciemno można założyć, że kolejny raz będziemy świadkami obcowania z pięknem muzyki w czystej postaci.

Zespół ORANGE TRANE powstał w 1994 roku w Kartuzach, a jego skład tworzyli wówczas młodzi muzycy z lokalnego środowiska muzycznego. Po roku 1997 grupa koncertowała w składzie: Piotr Lemańczyk, Sławek Jaskułke, Dariusz Herbasz i Tomasz Łosowski. Swą muzyką zespół wpisywał się w nurt współczesnego jazzu, łącząc w brzmieniu tradycję i nowoczesność z ekspresją i melodyjnością.Grupa koncertowała w klubach jazzowych na terenie całego kraju oraz na festiwalach, takich jak: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa (Klucz do Kariery), zdobywając wiele wyróżnień i nagród. Zespół nagrał dwie płyty: bardzo dobrze przyjęty debiutancki album zatytułowany 'Obertas', a następnie 'My personal Friend', na którym gościnnie zaśpiewał Mieczysław Szcześniak, a zagrali: Maciej Sikała (saksofon), Leszek Dranicki (gitara) i Cezary Paciorek (akordeon).W 2011 roku Piotr Lemańczyk wraz z Tomaszem Łosowskim reaktywowali zespół. Zaprosili do współpracy znakomitego wibrafonistę Dominika Bukowskiego i jako ORANGE TRANE ACOUSTIC TRIO zarejestrowali materiał na nową płytę zatytułowaną po prostu "Acoustic Trio". W roku 2014 ukazała się kolejna płyta "Fugu", a w czerwcu 2016 najnowsza "Interpersonal Lines" nagrana w składzie poszerzonym o angielskiego saksofonistę Soweto Kinch'a.

Do dnia dzisiejszego grupa zagrała dziesiątki koncertów na największych i najważniejszych scenach jazzowych zarówno w Polsce jak i za granicą.

Mjazzga, wtorek 13 września, godz. 20:15
Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB