Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Dobre występy lekkoatletów Truso na mistrzostwach makroregionu

2016-09-13 10:26:57 (ost. akt: 2016-09-13 10:33:18)

Autor zdjęcia: Truso Elbląg

Trzypunktowy dorobek oraz dwa rekordy życiowe - to wyniki startu lekkoatletów Truso Elbląg w Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 10 września w Warszawie.

Stadion KS „Orzeł” w bieżącym sezonie był areną zawodów mistrzowskich w naszym makroregionie. Zawodniczki i zawodnicy z klubów lekkoatletycznych województw: Mazowieckiego i Warmińsko-Mazurskiego rywalizowali o punkty w klasyfikacji sportu młodzieżowego oraz o awans do Mistrzostw Polski.
Trójka młodzików z MKS „Truso” Elbląg podczas tegorocznych zawodów nie zdobyła medali, ale skromny trzypunktowy dorobek oraz dwa rekordy życiowe cieszą zawodników i trenera Jacka Licznerskiego.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Maja Dalidowicz, która podczas dużego upału, w biegu na dystansie 600 m odważnie rozpoczęła, utrzymała się w czołówce i po ambitnej końcówce dobiegła w swojej serii na 5 miejscu. Na mecie okazało się, że był to „życiowy” bieg Mai, bo o prawie jedną sekundę poprawiła swój dotychczasowy rekord. Od tych zawodów wynosi on dokładnie 1:43.67 sek.
– Po rozegraniu kolejnej serii – komentuje trener – okazało się, że bieg, w którym wzięła udział nasza zawodniczka był szybszy i ostatecznie Maja sklasyfikowana na wspomnianym 5 miejscu (w klasyfikacji 14-latek na 2 miejscu).

Zadowalająco spisał się sprinter Seweryn Gibas.
– W biegu na 100 m zajął 8. miejsce, a awans do najlepszej dziesiątki w makroregionie jest dla tego zawodnika sporym sukcesem – stwierdza Jacek Licznerski – Wynik nie jest porywający (12.40 sek.), ale poziom w tej konkurencji nie był tego dnia wysoki z racji silnego przeciwnego wiatru.
Na 300 m Seweryn też był ósmy, ale za to wynik przez niego osiągnięty okazał się najlepszym w jego karierze (39.74 sek.).

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB