Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Podsumowanie kursu fotografii od podstaw. Wystawa w Światowidzie

2016-09-13 16:28:21 (ost. akt: 2016-09-13 16:29:25)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Portret oczywisty i nieoczywisty, architektura, teatr cienia, fotografia nocna, autoportrety czy martwa natura. Na wystawę, która jest podsumowaniem Kursu fotografii od podstaw zaprasza już od czwartku, 15 września Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Barbara Jakobowska, Monika Szurek, Sylwia Zemszał, Karol Doerfer, Krzysztof Śmiechowski, Paweł Boruch, Włodzimierz Sikorski – to ich zdjęcia zobaczymy na wystawie. Ich głównym zadaniem podczas kursu było świadome budowanie kadrów oraz pełne wykorzystywanie ustawienia aparatu w trybie manualnym, preselekcji czasu i przysłony.

Wystawa liczy ok. 60 prac w trzech formatach 20x20cm, 20x30cm, 30x40 cm. Na wystawie będzie można zobaczyć takie wyzwania tematyczne, jak portret oczywisty i nieoczywisty, architekturę, teatr cienia, fotografie nocne, autoportrety, martwą naturę. Będą także wolne tematy przemyślane i zamknięte w zestaw fotografii (dyptyk).

- Kadry fotograficzne niezależnie od tematu pracy miały być spójne, miały nawiązywać do malarstwa pod względem kompozycji oraz przemyślanego działania, zachowując przy tym oddechy fotograficzne i złote punkty podziału tak ważne w fotografii jak i w malarstwie – opowiada Artur Kalinowski, fotograf, który prowadzi kursy w CSE „Światowid” – Na wystawę wybraliśmy te zdjęcia, które na pewno spełniają te kryteria.

Kolejna edycja Kursu fotografii od podstaw ruszy w CSE „Światowid” w październiku.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 września o godz. 18.00. Wystawę można będzie oglądać do 15 października na I i II piętrze Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Wstęp wolny.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB