Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Najpierw statkiem, a z powrotem na rowerze. Wyprawa do Fromborka

2016-09-15 13:26:33 (ost. akt: 2016-09-15 13:31:45)

Autor zdjęcia: archiwum MOSiR

W najbliższą niedzielę (18 września) odbędzie się, pierwsza po wakacyjnej przerwie, Miejska Wycieczka Rowerowa. Tym razem uczestnicy popłyną statkiem do Fromborka, a stamtąd rowerami wrócą do Elbląga. Start o godz. 9.00 przy Moście Niskim na Bulwarze Zygmunta Augusta.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW oraz Elbląskie Biuro Atrakcji Turystycznych Ilfing zapraszają do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga. Po wakacyjnej przerwie wrześniowa wycieczka będzie prowadziła statkiem do Fromborka, a dalej rowerami do Tolkmicka w którym uczestnicy najbliższą okolicę będą mogli obserwować z dwóch wieży widokowych.

Tym razem łączna długość trasy to około 40 kilometrów (mapa do wglądu). Wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki. Na trasie nie zabraknie słodkiego wsparcia energetycznego, a tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę. Trasa wycieczki wiedzie przez następujące miejscowości: Frombork - Ronin - Krzyżewo - Chojnowo - Tolkmicko - Kadyny - Pęklewo - Suchacz - Nadbrzeże - Kamionek Wielki - Elbląg.

- W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp., a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru - informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, ale w przypadku złej aury trasa wycieczki zostanie odpowiednio zmodyfikowana. Na wycieczkę zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych.

Udział w wyprawie rowerowej to koszt 30 złotych (płatne na statku). Jest to cena promocyjna na rejs z rowerem statkiem Elwinga z Elbląga do Fromborka. Statek wypływa o godzinie 9.30, a we Fromborku zamelduje się o 12.30. Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na stronie MOSiR-u oraz PTTK Elbląg. Zbiórka 18 września o godzinie 9.00 na parkingu przy Moście Niskim (przy Tawernie Tortuga). Liczba miejsc ograniczona.
Tekst i fot. MOSiR

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Milena #2075115 | 89.70.*.* 28 wrz 2016 13:37

    Kiedy druga? Mam rower od 4 dni. Wreszcie kupiłam marketowy z wyprzedaży w media expercie. Jest jeździ, mamy jeszcze przez 2 miesiące do zimy, trzeba korzystać. Gdzie i kiedy? :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)