Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Lidia Czarnecka agrafkową stypendystką

2016-09-18 13:23:59 (ost. akt: 2016-09-18 13:27:22)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

12-letnia szachistka Lidia Czarnecka jako jedyna elblążanka znalazła się wśród stypendystów programu "Agrafka" na rok szkolny 2016/17.

Komisja Stypendialneja zgodnie z regulaminem przyznawania Stypendium Programu Stypendialnego „Agrafka" spośród najwyżej ocenionych kandydatur w drodze głosowania i dyskusji postanowiła przyznać 13 stypendiów naukowo-socjalnych w wysokości 300 zł miesięcznie na rok szkolny 2016/2017.
Spośród osób nominowanych przez Fundację Elbląg stypendium na zbliżający się rok szkolny otrzymała Lidai Czarnecka.

Lidia Czarnecka
- dwunastoletnia szachistka, która rozpoczęła przygodę z tym sportem w przedszkolu. Później były lokalne, regionalne i ogólnopolskie turnieje. Szachy to dla niej wielka pasja. Dzięki systematycznym treningom dziewczynka już odnosi sukcesy w grze w dorosłymi. Oprócz turniejów w różnych częściach naszego kraju, Lidka ma za sobą udział w Mistrzostwach Świata w Al Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tam, w szachach klasycznych zajęła 71 miejsce (na 141 startujących), natomiast w szachy błyskawiczne zajęła 18 miejsce (na 93 zawodniczki). Wzięła udział także w Mistrzostwach Świata w Durbanie w RPA, gdzie zajęła 23 miejsce. Na rok 2016 jest w pierwszej 10-ce w kraju. Poza tym jest wzorową uczennicą Szkoły Podstawowej nr 15 w Elblągu

Celem Programu Stypendialnego „Agrafka" jest wyrównywanie szans edukacyjnych oraz motywowanie młodych ludzi do dalszego ich rozwoju i pracy na rzecz społeczności lokalnej.
Stypendia finansowane są przez Fundację Agory, Fundusz Stypendialny Rodziny Wróblewskich, darczyńców indywidualnych, instytucje oraz z przychodów pochodzących z zarządzania kapitałem Funduszu Celowego Agrafka.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB