Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ruszył Festiwal Jazzbląg [zdjęcia]

2016-09-22 22:06:40 (ost. akt: 2016-09-22 22:25:07)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Trzy dni wypełnione doskonałą muzyką, dobraną specjalnie przez dyrektora artystycznego Jerzego Małka. W Galerii El rozpoczęła się w czwartek (22.09) piąta edycja Festiwalu Jazzbląg. W Elblągu, co pokazał już pierwszy koncert, nie brakuje miłośników jazzu.

Pierwszego dnia festiwalu świętowaliśmy 20-lecie Klubu Środowisk Twórczych Krypta. W ramach jubileuszu w Krużganku Galerii EL otwarta została wystawa fotografii Michała Skroboszewskiego. Drugiego i trzeciego dnia w Klubie Krypta będą odbywać się jam sessions.

W czwartek wieczorem przyszedł czas na pierwszy koncert. W Galerii El wystąpił Jan Konop Big Band. Co przed nami? W piątek (23.09) wystąpią: kwartet Piotra Wojtasika, Marek Napiórkowski, Artur Lesicki i Dorota Miśkiewicz z projektem "Celuloid" oraz Nikola Kołodziejczyk z projektem Instant Ensemble (godz. 19). Ostatniego dnia, w sobotę (23.09) zobaczymy i usłyszymy: Irka Wojtczaka i Piotra Lemańczyka oraz Jerzego Małka z projektem Groove Collective z towarzyszeniem amerykańskiego rapera, Andy'ego Ninvalle (godz. 19).Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB