Elbląska Orkiestra Kameralna zainaugurowała 10 sezon istnienia i w piątek (23.09) przygotowała nie lada gratkę dla melomanów. W sali koncertowej szkoły muzycznej elbląscy kameraliści wystąpili pod batutą Marka Mosia i w towarzystwie Włodka Pawlika. To była niepowtarzalna okazja, żeby usłyszeć laureata jedynej w historii polskiego jazzu nagrody Grammy.
[gallery=4]89786[/gallery]Włodka Palika miłośnikom jazzu nie trzeba chyba przedstawiać. To świetny pianista i kompozytor, laureat nagrody Grammy 2014 za płytę „Night in Calisia”. W jego dorobku znajduje się także 30 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej, kompozycji orkiestrowych, muzyki stworzonej do baletu, opery oraz utwory wokalne. Cechą charakterystyczną twórczości Pawlika jest wyjątkowa łatwość i naturalność, z jaką porusza się w swojej twórczości, posługując się różnorodnymi technikami w komponowaniu muzyki. Jest bez wątpienia mistrzem muzycznego collage"u .Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!